1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 25.5.2019
   accidentZigZag-Baner    
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

POLSKA ZUMBA W PETERBOROUGH


zumba_peterborough_dorota_michalakDorota Michalak – polska instruktorka Zumby w Peterborough. Pokazuje na swoim przykładzie, że styl życia można zmienić, jeśli się tylko tego chce. Sama postanowiła zmienić swój po urodzeniu dziecka, kiedy jej waga pokazywała 95 kilogramów. Zapisała się na zajęcia, na początku ćwicząc z tyłu sali. Stopniowo nabierała pewności siebie. W końcu postanowiła zostać trenerką. Pokochała Zumbę, straciła 27 kilogramów, odmieniła swoje życie a teraz pomaga w tym innym osobom. Poznajcie Dorotę i sprawdźcie, czy Zumba może być czymś dla Was.

Z definicji Zumba to taniec zainspirowany połączeniem elementów tańców latynoamerykańskich oraz elementów fitness. Został opracowany przez tancerza i choreografa Alberto "Beto" Pereza w Kolumbii w latach 90. ubiegłego wieku. Aż 14 milionów osób tygodniowo uczestniczy w zajęciach Zumby w 150 krajach świata.

Zumba zawiera w sobie elementy tańca i aerobiku. Choreografia Zumby łączy hip-hop, soca, samba, salsa, merengue, mambo, sztuki walki, oraz elementy Bollywood i tańca brzucha. Wykorzystywane są także elementy treningu siłowego (squat, lunge).

Słowem - to mix muzyki oraz styli tanecznych. - Najważniejsze, że nie musisz umieć tańczyć – mówi Dorota. - Kroki są łatwe. Wsłuchujesz się w muzykę a ciało podąża. Dance with your heart and body will follow. Wrzucasz na luz i jedziesz!

Zmorą ćwiczeń fizycznych jest to, że po jakimś czasie stają się po prostu nudne. W przypadku Zumby jest jednak inaczej. - Każde zajęcia trwają godzinę (tylko godzinę!), po której czujesz się wspaniale i nigdy nie masz dosyć – mówi nasza instruktorka. - Spalasz nawet do tysiąca podczas jednych zajęć, rzeźbisz sylwetkę, poprawiasz kondycję fizyczną, świetnie się przy tym bawiąc. Zumba to nie tylko taniec, ale trening aerobowy, spalający kalorie, jak również trening modelujący sylwetkę. Po kilku zajęciach masz opanowaną choreografię i czujesz z tego satysfakcję.

Zajęcia z Dorotą mają też mały, ale pozytywny „haczyk”. Ona, jako instruktorka, dba o to, aby każdy uczestnik zajęć czuł, że są one fantastyczną zabawą – podczas, gdy wszystkie osoby tak naprawdę ciężko pracują na wspaniałą sylwetkę, kondycję i samopoczucie.

Zumba zmienia życie na lepsze. Jest najlepsza na zimową depresję, niepogodę, nadwagę i zwyczajną nudę. - I to uczucie, kiedy tracisz poczucie czasu, bo tak dobrze się bawisz. Nigdy więcej odliczania czasu do końca treningu. Wiem, co mówię; połowę życia spędziłam na nudnych treningach na siłowni – potwierdza Dorota.

Dorota Michalak zaprasza na zajęcia Zumby w każdą środę i piątek, w godzinach 19.00 – 20.00, w Klubie Polskim przy 63 Church Street (Stanground) w Peterborough.
Polska instruktorka zaprasza każdego, bez względu na płeć, wiek czy kondycję fizyczną. - Ja jestem mamą 1,5-rocznego brzdąca, pracującą na pełny etat, ale zawsze znajduje czas na Zumbę – śmieje się Dorota. 

My również dołączamy się do zaproszenia i polecamy stronę internetową Doroty, gdzie znajdują się wszelkie niezbędne informacje o Zumbie w Peterborough:
www.dorotam.zumba.com

zumba_peterborough

Foto: Dorota Michalak

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
TANIE KURSY UK NA WSZYSTKIE WOZKI WIDLOWE I MASZYNY BUDOWLANE, UPRAWNIENIA UK I SZKOLENIA UK – PROMOCJA OD £150
ABC