1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 17.2.2019
   accidentZigZag-Baner    sat montaz
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

WEEE – TANIE SPRZĘTY AGD I RTV

weee_peterboroughJak w jednym zdaniu wytłumaczyć, czym jest WEEE re-use? To nadawanie drugiego życia przedmiotom elektrycznym i elektronicznym, które jest nie tylko przyjazne środowisku, ale przede wszystkim osobom i gospodarstwom domowym z niskim dochodem oraz organizacjom charytatywnym. WEEE re-use naprawia i odnawia sprzęt AGD i RTV, aby go następnie sprzedać po niskich cenach. Program dostępny jest także dla mieszkańców Peterborough - zobaczcie, jak to działa.

Ośrodek, w którym reperuje się przedmioty WEEE (Waste Electrical and Electronic Equipment) mieści się w Dodson House, Fengate, Peterborough, PE1 5FS. Zarządza nim Amey (dawnej Enterprise Peterborough) wspólnie z Peterborough City Council i we współpracy z firmami: Indesit, Ikea oraz DHL.

Osoby prywatne oraz firmy oddają do ośrodka niepotrzebne bądź zepsute sprzęty elektryczne i elektroniczne. Mogą nimi być m.in.: pralki, lodówki, zamrażalki, zmywarki, kuchenki, telewizory, odkurzacze, laptopy, lampki czy czajniki. Pracujący w Dodson House specjaliści dokonują oceny przedmiotów, sprawdzając czy nadają się one do naprawy i ponownej sprzedaży, czy też do rozebrania i wykorzystania tylko tych dobrych części.

Tym sposobem ośrodek rozwiązuje często występujący w domach i biznesach problem: co z robić z przedmiotami na baterie lub takimi, które posiadają wtyczki, jeśli chcemy się ich pozbyć? Pamiętajmy, że nie możemy ich tak po prostu wyrzucić do kosza – jest to wbrew prawu, gdyż takie przedmioty mogą zaszkodzić środowisku. Można natomiast samemu dostarczyć sprzęt AGD i RTV do Householders’ Recycling Centre (HRC) przy Welland Road lub zadzwonić pod numer 01733 747474 i zamówić ich odbiór (bezpłatnie dla małych przedmiotów i odpłatnie w przypadku dużych).

Jeśli natomiast chcecie zakupić zreperowany przez profesjonalistów sprzęt AGD i RTV po preferencyjnych cenach dla osób o niskim dochodzie lub pobierających zasiłek – przyjdźcie do ośrodka na Fengate. Ceny zaczynają się od £89 a sprzedawane przedmioty posiadają 3-miesięczną gwarancję.

Ośrodek WEEE re-use jest otwarty od poniedziałku do piątku, w godzinach 9.00 – 15.30. Kontakt pod numerem telefonu 01733 425 454.

 

weee-a4poster_p6.pdf-page-001

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
KURSY I SZKOLENIA NA MASZYNY BUDOWLANE CPCS – CSCS TAKIE JAK- KOPARKI – WYWROTKI - WALCE – WOZKI TELESKOPOWE – LADOWRKI CPCS – IPAF LUBDRIVER  CPC 35H . SZUKASZ PRACY ? PODNIES SWOJE KWALIFIKACJE I ZACZNIJ ZARABIAC WIECEJ !
ABC