1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 24.3.2019
   accidentZigZag-Baner    sat montaz
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

FRAME PRZEDSTWIA: TEOREMA

teorema_filmW piątek, 28 lutego, o godzinie 19.30, klub filmowy Frame zaprasza na projekcję filmu „Teorema”. Historia opowiedziana w tym filmie jest nowoczesną parabolą poetycką. Rodzinę pewnego przemysłowca nawiedza ”nadludzka” istota, która błyskawicznie staje się kochankiem wszystkich domowników. Nie wiadomo tylko czy to demon, czy anioł... Wizyta gościa odciska olbrzymie piętno na bohaterach. Cieszą się obcowaniem z nim. Jednak pewnego dnia, przybysz odchodzi na zawsze, zostawia bohaterów samych sobie. Ich życie nigdy więcej już nie będzie takie samo jak dawniej.

”Teorema” to arcydzieło kompletnie porażające treścią, prowadzące dialog z widzem, odnoszące się do jego doświadczeń, poglądów, duchowości, zmysłu estetyki. Perfekcyjnie wyreżyserowane i napisane. Przyprawione wspaniałą muzyką, opowiadające obrazem, a nie słowami padającymi z ust bohaterów. Kadry skomponowane są malarsko i poetycko, co nadaje dziwnej fabule sens symboliczny i przemawia bardziej do wyobraźni widzów, niż do ich intelektu.

Pier Paolo Pasolini to poeta, dramaturg, filozof, dziennikarz, aktor, scenarzysta i kompozytor. Reżyser budził podziw i zachwyt wśród swoich wyznawców, szokował i bulwersował świat filmowy, wywoływał niezliczone skandale.

 

TEOREMA

Rok: 1968

Reżyser: Pier Paolo Pasolini
Scenariusz: Pier Paolo Pasolini
Produkcja: Włochy
Gatunek: Dramat
Język: Angielski – mówiony

 

Po projekcji zapraszam do dyskusji na tematy dotyczące filmu i nie tylko...

Kawa i herbata będzie dostępna za darmo. Alkohol i przekąski - we własnym zakresie.

Cena biletu: dotacja (koszty wynajmu, licencji).

Zapraszam serdecznie.

The Beehive Community Centre
St. Martins Street, Millfield,
Peterborough, PE1 3BD.

 

Informacje:

Klub Filmowy “FRAME”
Agnieszka Sobieraj
Tel. 07707604245

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

teorema_frame_peterborough

Informacja organizatorów

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
ABC