1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 21.3.2019
   accidentZigZag-Baner    sat montaz
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

POLSKI PROTEST W LONDYNIE – ZDJĘCIA

protest_londyn (22)Pełen sukces! Ponad 700 ludzi, wszyscy zachowujący się stosownie, multum flag, poczucie jedności! Stanowcze i świetne przemówienia, wspierająca się Polonia, połączyliśmy pokolenia. Londyn był dziś biało-czerwony! – w taki sposób pokojową demonstrację przeciwko dyskryminacji Polaków przez brytyjskich polityków i media komentowali na gorąco jej organizatorzy. Byliśmy na miejscu – zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji.

Przypomnijmy, że idea pokojowego protestu zrodziła się po niedawnym pobiciu polskiego motocyklisty przez grupę Brytyjczyków w Londynie. Został on zaatakowany, ponieważ miał na swoim kasku biało-czerwoną flagę. Protest jednak szybko zyskał szerszy kontekst; sprzeciwu wobec niesprawiedliwych, populistycznych haseł polityków z premierem Cameronem na czele, umiejętnie podsycanych przez niektóre media brytyjskie i tym samym wpływających na wzrost niechęci, a nawet agresji wobec imigrantów. Polish Bikers i Polish Youth Association Patriae Fidelis podjęły się organizacji demonstracji złożonej z dwóch etapów: przejazdu motocyklistów od pubu Cross Keys (gdzie pobity został ich kolega) do centrum oraz pokojowej demonstracji społeczności polskiej w pobliżu oficjalnej siedziby premiera Wielkiej Brytanii, naprzeciwko bramy wjazdowej na Downing Street, z oficjalnym przekazaniem szefowi rządu listu otwartego i petycji.

Blisko dwugodzinnemu protestowi towarzyszyła dobra frekwencja – sprzyjała temu piękna pogoda. Pierwsze osoby pojawiły się na miejscu około godziny 13.30. Wtedy też zgromadzeni mogli zobaczyć przejazd polskich motocyklistów z polishbikers.com. Demonstrację rozpoczęły przemówienia organizatorów i gości. Wysłuchać można było m.in. Jerzego Byczyńskiego, Prezesa Polish Youth Association - Patriae Fidelis. Tłum natomiast skandował hasła nawołujące do wzajemnego szacunku. Organizatorzy przekazali następnie list otwarty i petycję. Na miejscu obecne były także media, w tym reporterzy TVN24 oraz telewizji Polsat. Wszystko przebiegło zgodnie z planem. Pierwszą tego typu polską manifestację należy uznać za sukces, ale również za dobry początek drogi. - To dopiero początek ciężkiej pracy. Jeśli chcemy coś naprawdę zmienić, to jeden protest nie wystarczy. Nad naszą dobrą opinią musimy kontynuować pracę każdego dnia. Powinniśmy również zacząć brać czynny udział w wyborach lokalnych i do Parlamentu Europejskiego – mówią organizatorzy protestu.

 
protest_londyn (01)

protest_londyn (1)

protest_londyn (3)

protest_londyn (4)

protest_londyn (5)

protest_londyn (6)

protest_londyn (7)

protest_londyn (8)

protest_londyn (9)

protest_londyn (10)

protest_londyn (11)

protest_londyn (12)

protest_londyn (13)

protest_londyn (14)

protest_londyn (15)

protest_londyn (16)

protest_londyn (17)

protest_londyn (19)

protest_londyn (20)

protest_londyn (21)

protest_londyn (22)

protest_londyn (23)

protest_londyn (24)

protest_londyn (25)

protest_londyn (26)

protest_londyn (27)

protest_londyn (28)

protest_londyn (29)

protest_londyn (30)

protest_londyn (31)

protest_londyn (32)

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
KURSY I SZKOLENIA NA MASZYNY BUDOWLANE CPCS – CSCS TAKIE JAK- KOPARKI – WYWROTKI - WALCE – WOZKI TELESKOPOWE – LADOWRKI CPCS – IPAF LUBDRIVER  CPC 35H . SZUKASZ PRACY ? PODNIES SWOJE KWALIFIKACJE I ZACZNIJ ZARABIAC WIECEJ !
ABC