1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 22.10.2018
   accidentZigZag-Baner    sat montaz
polbud omega   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

STRAJK NAUCZYCIELI W PETERBOROUGH

strajk_peterboroughZwiązek nauczycieli w UK, The National Union for Teachers (NUT), planuje przeprowadzenie jednodniowego, ogólnokrajowego strajku nauczycieli w środę, 26 marca. Oznacza to, że szkoły w Peterborough mogą zostać całkowicie lub częściowo zamknięte na czas trwania protestu. O tym, czy tak się stanie i które placówki przyłączą się do strajku, dowiemy się po 21 marca.

 

Urząd Miasta w Peterborough jest obecnie w kontakcie ze wszystkimi szkołami na terenie miasta i próbuje oszacować skalę nadchodzącego strajku, podejmując jednoczesne działania na rzecz niezakłóconego działania placówek w dniu 26 marca. Decyzja o przyłączeniu się do strajku leży jednak w rękach dyrektorów szkół – urząd może jedynie doradzić, aby szkoły pozostały otwarte.

Szkoły zostały poproszone, aby poinformować urząd do piątku, 21 marca, czy podczas strajku będą zamknięte (całkowicie lub częściowo), czy też otwarte.

Między związkiem NUT a rządem już od dłuższego czasu nie może dojść do porozumienia w kwestiach, które mają kapitalne znaczenie dla nauczycieli. Chodzi przede wszystkim o wysokość płac nauczycieli oraz ich emerytury, a także o coraz większe obciążenie pracą. NUT szacuje, że dwóch na pięciu nauczycieli zmieni profesję w ciągu pięciu lat ze względu na natłok obowiązków, pensję zależną od indywidualnych wyników, wzrastające składki emerytalne oraz konieczność pracy do 68. roku życia. Zdaniem NUT, szkolnictwo w UK czeka kryzys, a strajk – wobec niemożności porozumienia z decydentami – jest jedynym sposobem na przekazanie rządowi związkowego zaniepokojenia obecną i przyszłą sytuacją nauczycieli.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
Odszkodowania londyn anglia Birmingham , odszkodowania powypadkowe w uk , odszkodowania w milton keynes londynie odszkodowania w uk , wypadek w uk wypadek w london, szkocja
ABC