1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 17.2.2019
   accidentZigZag-Baner    sat montaz
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

POLSKI UCZEŃ MA TALENT!

makieta_1O tym, że polscy uczniowie są zdolni, wiemy nie od dziś. A o tym, że mogą być utalentowani na dużą skalę (dosłownie!) przekonamy się właśnie teraz. 9-letni Patryk Chełminiak, uczeń czwartej klasy w Gunthorpe Primary School oraz w polskiej szkole sobotniej w Peterborough, jest pomysłodawcą i autorem wspaniałego dzieła, którego zdjęcia prezentujemy poniżej. Zobaczcie sami.

To dzieło to własnoręcznie wykonana makieta Minecraft w 3D. Patryk zaprezentował swoją pracę w szkole w dniu 7 marca, z okazji Book Day. Makieta bardzo spodobała się szkolnym kolegom Patryka.

Skąd taki pomysł? Mama ucznia wyjaśnia, że inspiracją stała się fascynacja Patryka wszystkim, co związane z grą komputerową Minecraft. Chłopiec poświęcił bardzo dużo czasu i uwagi na wykonanie makiety. Własnoręcznie drukował i wycinał poszczególne elementy, a potem składał je w całość, przy niewielkiej pomocy swojej babci. Zrobił wszystko od podstaw, ponieważ potrzebne do konstrukcji części nie są nigdzie dostępne w tak dużym rozmiarze.

Były dni, kiedy praca nad dziełem trwała nawet do północy. Wysiłek na pewno się opłacił, bo makieta wygląda imponująco. Na potrzeby jej prezentacji, Patryk postanowił przebrać się w specjalny strój Minecraft, który oczywiście również wykonał sam.

Partykowi gratulujemy inwencji i talentu, zwłaszcza że makieta nie jest jego pierwszym, kreatywnym pomysłem. W zeszłym roku Patryk skonstruował robota, któremu świeciły się oczy i który ruszał rękoma i głową, a nawet grał muzykę.

Praca Partyka znajduje się póki co jeszcze w szkole, ale jeśli komuś podoba się makieta lub ktoś ma pomysł na jej wykorzystanie – prosimy o kontakt na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

makieta_1

makieta_2

makieta_3

makieta_4

makieta_5

makieta_6

makieta_7

makieta_8

Fot.: Mama Patryka

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
CPC 35H UPRAWNIENIA – KURSY I SZKOLENIA CPC 35H TRENING  UK – 7H – 35 GODZIN LICENCJA CPC – GWARANCJA NAJNIŻSZYCH CEN !!!
ABC