1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 27.5.2019
   accidentZigZag-Baner    
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

DEMONSTRACJA EDL W PETERBOROUGH

edl_demonstracja_peterboroughEnglish Defence League (EDL) czyli Angielska Liga Obrony urządzi w sobotę, 29 marca, swój protest w Peterborough. Służby policyjne zapewniają, że zrobią wszystko, aby demonstracja przebiegła pokojowo – gwarantując bezpieczeństwo dla mieszkańców, przyjezdnych oraz dla biznesów w Peterborough przy jednoczesnym umożliwieniu protestującym wyrażenia swojej opinii. EDL jest uznawana za organizację skrajnie prawicową. Jest znana z organizowania antyislamskich protestów. Dlaczego urządza demonstrację akurat teraz i akurat w Peterborough – tego dowiecie się z naszego artykułu.

 

Przydatne informacje

Demonstracja EDL w Peterborough rozpocznie się około godziny 14.00 na London Road i przejdzie następnie przez Town Bridge, w kierunku Lower Bridge Street, gdzie przy budynku Peterborough Magistrates’ Court zbiorą się wszyscy protestujący.

Trasa przemarszu została ustalona z policją, urzędem miasta, liderami społeczności i przedsiębiorczości w mieście.

Warto wiedzieć, że nie będzie to jedyny protest, który odbędzie się w sobotę w Peterborough. Odpowiedzią na mars EDL jest kontrdemonstracja Peterborough Trades Union Council (PTUC). Ta z kolei rozpocznie się około 12.30 na parkingu przy Bishops Road, przejdzie przez Rivergate i zbierze się na parkingu przy Key Theatre.

mapa_marsz_ptuc

Przemarsze spowodują tymczasowe zamknięcie kilku odcinków dróg, m.in. przy London Road i Town Bridge (protest EDL) oraz Rivergate czy Bishops Road (PTUC).

Jeśli macie jakiekolwiek pytania odnośnie marszów lub chcielibyście uzyskać więcej informacji na ich temat, prosimy o kontakt z grupą policyjną na adres emailowy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Ostatni protest EDL w naszym mieście miał miejsce w 2010 roku i można go było zaliczyć do grona spokojnych. Czy tak samo będzie w nadchodzącą sobotę?

 

Strona marszu PTUC na Facebooku:
Strona marszu EDL na Facebooku:

EDL nie jest mile widziana w Peterborough – grupa na FB:
https://www.facebook.com/groups/115331285200389

 

Dlaczego Peterborough?

EDL postanowiła zaprotestować w Peterborough po przełożeniu swojej demonstracji w Worcester. W swoim oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej EDL oznajmia, że miejsce na kolejny protest zostało wybrane nieprzypadkowo. Organizatorzy twierdzą, że to właśnie Peterborough bardzo potrzebuje wsparcia i obecności EDL i że to w naszym mieście „islamski ekstremizm dał o sobie znać”. EDL zwraca uwagę, że w Peterborough raz po razie są ujawniane przypadki gwałtów, dokonywanych przez muzułmańskie gangi. Powołuje się m.in. na sprawy;

- pięciu mężczyzn, którzy upajali alkoholem i narkotyzowali młode dziewczęta w wieku 12 i 13 lat
- czterech muzułmanów, którzy wykorzystali seksualnie osiem 14-letnich dziewcząt

- sześciu mężczyzn z Peterborough podejrzewanych o gwałt na nawet 100 dziewczętach
http://www.mirror.co.uk/news/uk-news/peterborough-police-smash-biggest-child-sex-1794787

EDL oskarża lokalnych polityków, służby i prasę o brak reakcji i zasłanianie się płaszczykiem politycznej poprawności w momencie, kiedy prawdziwym problemem jest – według EDL – religia. Daje tutaj kolejny przykład, tym razem ujawniony przez Sunday Times, możliwy proceder przymusowych małżeństw, organizowanych w Husaini Islamic Centre:
http://www.thesundaytimes.co.uk/sto/news/uk_news/Society/article1121887.ece

Demonstracja EDL w Peterborough jest, zdaniem jej organizatorów, potrzebna, aby „uniknąć kolejnej próby zamiecenia problemu islamskiego ekstremizmu pod dywan”.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
TANIE KURSY UK NA WSZYSTKIE WOZKI WIDLOWE I MASZYNY BUDOWLANE, UPRAWNIENIA UK I SZKOLENIA UK – PROMOCJA OD £150
ABC