1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 25.5.2019
   accidentZigZag-Baner    
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

ATRAKCJE WEEKENDU 12-13 KWIETNIA

weekend_peterboroughplWszyscy zyją już przygotowaniami do Wielkanocy, ale weekend i tak obfituje w wielość atrakcji. Będzie zatem coś dla umuzykalnionych i chcących spróbować czegoś nowego. Dla niespełnionych tancerzy. Dla miłośników motoryzacji, a zwłaszcza kultowych samochodów. Będzie także coś dla dzieci. I dla tych, którzy lubią dobrze zjeść i cenią sobie regionalne produkty wysokiej jakości. Od naszej redakcji – udanego, słonecznego weekendu!


SPOTKANIE Z GRUFFALO

"Mała Mysz w ciemnym lesie chciała zażyć raz ruchu.
Kiedy Lis ją zobaczył, zaburczało mu w brzuchu."

Jesteśmy pewni, że nasi najmłodsi czytelnicy doskonale wiedzą, z jakiej bajki pochodzi ten cytat. A jeśli nie, to może z przyjemnością dowiedzą się, co się stało w pewnym lesie, kiedy błyskotliwa Mysz spotkała Sowę, Węża i pewnego głodnego Gruffalo... W tą sobotę, 12 kwietnia, Gruffalo będzie obecny w kilku bibliotekach na terenie miasta i zaprasza wszystkie dzieci na spotkanie. Dzieci posłuchają bajki oraz wezmą udział w zwiazanych z bohaterami opowieści zabawach. Wydarzenie odpowiednie dla najmłodszych w wieku poniżej 6 lat. Wstęp £3. Bilety dostępne w bibiotekach lub pod numerem telefonu 01733 864280.
Biblioteka Eye: 12.30 – 13.30
Biblioteka Główna: 14.00 – 15.30

 

WEEKEND W BURGHLEY HOUSE – MARKET I TVR

W ten weekend w Burghley House na zwiedzających czekają aż trzy wydarzenia.

Pierwszym jest cykliczny Burghley Fine Food Market czyli szansa na skosztowanie I kupienie najlepszych lokalnych produktów, a w tym serów, pieczywa, organicznych warzyw, słodyczy oraz mięsa. Market odbędzie się zarówno w sobotę, 12 kwietnia, jak i niedzielę, 13 kwietnia, w godzinach 10.00 – 16.00.

Dodatkowo, z gościnności Burghley House skorzystają podczas weekendu również i automaniacy. A to za sprawą rozpoczęcia sezonu w klubie samochodowym TVR. TVR to brytyjska marka samochodów sportowych, której historia sięga 1947 roku. Podczas niedzielnego zgrupowania miłośników marki można będzie nie tylko pooglądać piękne samochody, ale też np. zakupić do nich części.

Burghley House, Stamford, Lincolnshire PE9 3JYWIECZÓR Z GWIAZDAMI “TAŃCA Z GWIAZDAMI”

Niech Was nie zmyli powyższy tytuł – polscy tancerze pląsają na parkiecie wraz z gwiazadmi w nowo rozpoczątej edycji programu w Polsacie. Ale od czego mamy gwiazdy programu w UK? Tancerze Pasha Kovalev i Katya Virshilas ze “Strictly Come Dancing” (BBC) zaprezentują się w specjalnym show przed publicznością zgormadzoną w sobotę, 12 kwietnia, o godzinie 19.30 w The Cresset. A show zapowiada się wspaniale, tancerze w pięknych kostiumach, goście na scenie, efekty audio-wizualne. No I szansa, aby z gwiazdami zatańczyć samemu. Bilety w cenie £26.

 

LEKCJE GRY NA INSTRUMENTACH INDYJSKICH

Sitar czyli instrument przypominający gitarę, ma kilkanaście strun – jego najsłynniejszym ambasadorem był Ravi Shankar. Tabla z kolei to para drewnianych, glinianych lub miedzianych kociołków, na których gra się dłońmi i palcami. Właśnie na tych i jeszcze innych instrumentach można będzie nauczyć się grać już w tą sobotę, 12 kwietnia, w godzinach 13.00 – 17.00, poczas warsztatów w Chime Creation Centre (Unit 2, The Courtyard, 27 Norfolk Street, PE1 2NP). Warsztaty są całkowicie bezpłatne. Poprowadzą je nauczyciele z charytatywnej szkoły Sur Taal z Cambridge. Zajęcia przeznaczone są dla osób, które ukończyły 19. rok życia.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
CPC 35H UPRAWNIENIA – KURSY I SZKOLENIA CPC 35H TRENING  UK – 7H – 35 GODZIN LICENCJA CPC – GWARANCJA NAJNIŻSZYCH CEN !!!
ABC