1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 24.3.2019
   accidentZigZag-Baner    sat montaz
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

Atrakcje długiego weekendu

bank_holiday_peterboroughJak my uwielbiamy długie weekendy! Zwłaszcza, jeśli towarzyszy im słoneczna pogoda. Organizatorzy imprez również upodobali sobie nadchodzące dni wolne i serwują nam całą masę atrakcji. Część z nich opisaliśmy w naszym zwyczajowym przeglądzie weekendowych wydarzeń. Zapraszamy do zapoznania się z nimi i życzymy udanego bank holiday weekend!

 

Co?
Łotewski festiwal w Peterborough
Gdzie? Cathedral Square
Kiedy? Niedziela, 3 maja, od 9.50 do 17.00
Za ile? Wydarzenie bezpłatne
Opis: Społeczność łotewska po raz pierwszy urządza swój festiwal w centrum miasta, wypełniony atrakcjami, które potrwają aż do 17.00. Pokaz tradycyjnego tańca, występy wokalne dzieci z sobotniej szkoły, parada, stoiska z łotewskimi produktami i sztuką, malowanie twarzy dla dzieci – to tylko niektóre z atrakcji.

 

Co? May Day Celebration
Gdzie? The Green Backyard, London Road, PE2 8AT
Kiedy? Sobota, 2 maja, 12.00 – 17.30
Za ile? Wydarzenie bezpłatne
Opis: Świetny pomysł dla rodzin (i nie tylko) na przywitanie miesiąca maj na świeżym powietrzu, w otoczeniu zieleni działek. Wśród atrakcji m.in. piwny bar, lokalnie wyprodukowana żywność, stoiska i wyprzedaż (jumble sale), nauka gotowania, konkurs jedzenia insektów (naprawdę!), warsztaty artystyczne, zajęcia yogi, taniec majowego słupa, konkurs wypieków i wiele więcej.

 

Co? Stilton Cheese Rolling
Gdzie? Stilton, Peterborough, PE7 3RA
Kiedy? Poniedziałek, 5 maja, start o godz. 10.30
Za ile? Wydarzenie bezpłatne
Opis: Nie sposób nie uśmiechnąć się na myśl o tym wydarzeniu. W miejscowości Stilton (10 mil od Peterborough), w poniedziałek, 5 maja, odbędą się tradycyjne zawody w toczeniu sera Stilton. Ser Stilton to najpopularniejszy angielski ser pleśniowy, który wywodzi się właśnie z tej niewielkiej wioski. Co roku, mieszkańcy Stilton oraz goście zbierają się na High Street, aby obserwować zmagania drużyn o tytuł „Stilton Cheese Rolling Champions”. Jest przy tym oczywiście mnóstwo zabawy. Wyścigom towarzyszą także inne atrakcje; taniec, muzyka, targowisko, występ magika i wieczorny koncert. Zabawa zaczyna się o 10.30, a zawody w południe.

 

Co? Comic Book Day
Gdzie? Biblioteka Główna, Broadway, Peterborough
Kiedy? Sobota, 3 maja, 9.00 – 16.00
Za ile? Wydarzenie bezpłatne
Opis: Jeśli macie ochotę otrzymać bezpłatne komiksy, to koniecznie przyjdźcie w sobotę do biblioteki głównej. Do wyboru komiksy Marvel, DC i innych wydawców. Wśród tytułów np. Superman, Power Rangers czy Hello Kitty.

 

Co? Truckfest Peterborough
Gdzie? Peterborough Arena/East of England Showground
Kiedy? Sobota i niedziela, 3 i 4 maja, 9.00 – 17.30
Za ile? £15 osoba dorosła, £6 bilet dla dziecka (5-15 lat), £36 bilet rodzinny http://www.truckfest.co.uk/day-tickets/4579529846
Opis: Panie, panowie – na arenę wjeżdżają ciężarówki! Czas rozpocząć największy w Europie pokaz samochodów ciężarowych, który świętuje swoją 32. rocznicę. W błędzie są ci, którzy uważają, że jest to wydarzenie tylko dla specjalistów z branży. To z całą pewnością event dla każdego. Na zwiedzających czekać będzie ponad 1000 pojazdów oraz goście, znani z telewizji. A oprócz tego stoiska, pokazy oraz… American Bigfoots!

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
CPC 35H UPRAWNIENIA – KURSY I SZKOLENIA CPC 35H TRENING  UK – 7H – 35 GODZIN LICENCJA CPC – GWARANCJA NAJNIŻSZYCH CEN !!!
ABC