1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 22.1.2019
   accidentZigZag-Baner    sat montaz
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

WIOSENNA SOBOTA W PETERBOROUGH

1Choć dzisiaj wszystkie znaki na niebie i na ziemi na to nie wskazują, to jednak prognoza pogody mówi sama za siebie – nadchodząca sobota, 20 kwietnia, powinna być słoneczna, z temperaturą między 8 a 13°C. Podpowiadamy, jak ciekawie spędzić ten dzień na, wciąż umiarkowanie ciepłym, ale świeżym powietrzu. Niedziela niestety zaprezentuje nam odmienną aurę, będzie pochmurno i znacznie zimniej. Korzystajmy więc z jutrzejszego słońca!

Na Placu Katedralnym  rozgości się market „Italia in Piazza”, gdzie można będzie nabyć oryginalne, włoskie produkty spożywcze. Spacer po centrum miasta może być zatem okazją do nabycia ciabatty, pizzy, makaronów, przypraw i ziół, salami czy szynki prosciutto.

Wiosenne klimaty zawitają też w Sacrewell Farm and Country Centre (Thornhaugh, Peterborough, PE8 6HJ). Gospodarstwo można odwiedzić całą rodziną i skorzystać z oferowanych, licznych atrakcji, a w tym z przejażdżek traktorem czy spotkania zwierząt żyjących na farmie. Sobota w Sacrewell upłynie pod hasłem sadzenia roślin. Eksperci przekonają nas, że wcale nie trzeba mieć rozległego ogrodu, aby posiadać własne warzywa czy owoce. Opowiedzą także, jakie korzyści płyną z uprawy domowej. Dodatkowo, każdy będzie mógł zasadzić swój słonecznik na terenie gospodarstwa.

Od soboty, 20 kwietnia, rozpoczyna się także zwiedzanie północnej części terenu należącego do lotniska wojskowego RAF Duxford. Ta część nie jest zwyczajowo odwiedzana przez gości. Zabierze nas tam przewodnik, który pokaże historyczne budynki, wchodzące w skład bazy wojskowej i przeznaczone do celów gospodarczych. Czeka nas także opowieść o życiu ludzi, którzy służyli w czasie wojny w RAF. Zwiedzanie trwa około 90 minut i odbywa się w grupach do 25 osób. Z atrakcji może skorzystać każdy i choć nie ma ograniczeń wiekowych – wycieczki przeznaczone są głównie dla osób dorosłych. Zwiedzanie rozpoczyna się o godzinie 11.00 w dniach: 20 kwietnia, 15 maja, 29 czerwca, 31 lipca oraz 4 września. Ceny biletów: dorośli £20.70, dzieci £5.10, seniorzy  i studenci £17.20. Rezerwacja biletów pod numerem telefonu 01223 835 000 – więcej informacji na stronie http://www.iwm.org.uk/visits/iwm-duxford.

Jeśli zdecydujecie się spędzić sobotę na świeżym powietrzu, nie zapomnijcie – wzorem naszego fotografa - zabrać ze sobą aparatu fotograficznego. Słoneczne zdjęcia na pewno poprawią humor i umilą czekanie na pełny rozkwit wiosennej aury:

 

1

2

3

4

5

6

7

8

 

Fot.: W.Wierdak/eastmodels.co.uk

 

 

foto: eastmodels.co.uk

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
TANIE CPCS KURSY I CSCS SZKOLENIA
ABC