1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 18.6.2019
   accidentZigZag-Baner    
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

POROZMAWIAJ O HISTORII PETERBOROUGH

40 years onKoordynatorzy projektu „Forty Years On”, badającego historię Peterborough w latach 1968-2008, poszukują chętnych do pomocy w inicjatywie. Projekt znajduje się obecnie w drugiej fazie, a w kręgu zainteresowania są głównie osoby, które przybyły do naszego miasta pod koniec lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku i na początku lat dwutysięcznych, ale także migranci z okresu po 2006 roku. Jeśli chcielibyście opowiedzieć swoją historię o przyjeździe do Peterborough oraz podzielić się swoimi wspomnieniami i doświadczeniami podczas pogawędki z koordynatorami projektu – zapraszamy do kontaktu. Bardzo dobra znajomość języka angielskiego nie będzie wymagana.

Prosimy o kontakt z Beverley Jones (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub Tiną Bramhill (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). Numery telefonów to 01733 864298 lub 01733 864632.

Rozmowy z paniami będą miały charakter nieformalny a spotkania mogą odbyć się w Bibliotece Głównej przy Broadway albo w domach rozmówców.

Projekt „Forty Years On” to trzyletni program łączący w sobie elementy teatru, historii mówionej oraz pracy archiwalnej, prowadzony przez Eastern Angles Theatre Company oraz Peterborough Archives Service. Jego celem jest zbadanie, zgromadzenie oraz, na samym końcu, zinterpretowanie w formie przedstawienia, historii Peterborough w latach 1958-2008. Do momentu zakończenia prac, w projekcie weźmie udział ponad 100 wolontariuszy, którzy pracować będą nad dwoma głównymi zadaniami. Po pierwsze, zajmą się katalogowaniem oraz zabezpieczeniem materiałów archiwalnych tak, aby po raz pierwszy mogły być one udostępnione publicznie. W tym samym czasie, odbędą się rozmowy z rdzennymi mieszkańcami miasta oraz imigrantami, dla których Peterborough jest nowym domem. Tak zgromadzone informacje posłużą do wystawienia wiosną 2014 roku sztuki z udziałem kilkudziesięciu aktorów z lokalnej społeczności, jak również do zbudowania archiwum oraz dostarczenia materiałów edukacyjnych dla projektów szkolnych.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
TANIE KURSY UK NA WSZYSTKIE WOZKI WIDLOWE I MASZYNY BUDOWLANE, UPRAWNIENIA UK I SZKOLENIA UK – PROMOCJA OD £150
ABC