1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 18.10.2018
   accidentZigZag-Baner    sat montaz
polbud omega   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

Problemy mieszkaniowe w Peterborough

travelodge peterboroughMilion funtów – właśnie taką kwotę wyda urząd miejski w Peterborough na zapewnienie tymczasowego zakwaterowania osobom bezdomnym. Dodajmy; zakwaterowania w hotelu w centrum miasta. Peterborough City Council alarmuje o gwałtownym wzroście liczby potrzebujących dachu nad głową, wskazuje na brak miejsc w hostelach oraz B&B i o wszystko obwinia rządowe reformy w polityce socjalnej.

Jeszcze w 2012 roku średnia liczba bezdomnych w naszym mieście wynosiła 60-90 osób. Natomiast w zeszłym miesiącu miasto odnotowało liczbę 150 osób, przedstawiających się jako bezdomnych i wymagających pomocy. To bezprecedensowy skok – mówią urzędnicy.

Urząd, dysponując ograniczonymi miejscami w hostelach oraz B&B, które mogą stanowić tymczasowe miejsce zamieszkania, nie miał innego wyjścia, jak zakwaterować potrzebujących w hotelu. Wybór padł na sieć hoteli Travelodge. Koszt takiej operacji to od £294 do £588 tygodniowo. Dach nad głową trzeba bowiem zapewnić około 28 rodzinom (największa liczba do tej pory wynosiła 40) przez średni okres 20 dni.

Dla urzędu oznacza to wydatki w całym bieżącym roku finansowym wyższe o 1,2 mln funtów.

Peterborough City Council widzi dwa główne powody opisywanego wzrostu liczby bezdomnych osób. Pierwszym jest wprowadzony w grudniu ubiegłego roku w naszym mieście rządowy program Universal Credit, w myśl którego wszystkie dotychczasowo należne danej osobie zasiłki wypłacane są w postaci jednego świadczenia – w tym housing benefit, który teraz trafia w ręce wynajmujących a nie bezpośrednio do właścicieli wynajmowanych nieruchomości. To właśnie z tego powodu część landlordów utraciła zaufanie do wynajmujących na zasiłkach i woli powierzyć swoje cztery kąty tym, których wypłacalność nie ulega wątpliwości.


Drugi powód to obowiązujące od niedawna nowe zasady opodatkowania działalności związanej z zarobkowym wynajmem. Dla wielu właścicieli domów i mieszkań biznes staje się mniej rentowny, dlatego wolą oni zwyczajnie sprzedać swoje nieruchomości.

Urząd potwierdził, że w ramach rozwiązania problemów z tymczasowym zakwaterowaniem, zamierza podpisać umowę na przekształcenie 74 domów w dzielnicy Parwell (St Michael’s Gate) w hostele.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
TANIE CPCS KURSY I CSCS SZKOLENIA
ABC