1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 18.9.2019
   accidentZigZag-Baner pierogarnia banner 170x200  
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

Protest EDL w Peterborough

edl 2017 peterboroughTo już trzeci raz, gdy skrajnie prawicowa, brytyjska organizacja English Defence League (EDL czyli Angielska Liga Obrony) wybiera Peterborough jako miejsce swojej demonstracji. EDL potwierdziła, że zamierza urządzić u nas swój protest w sobotę, 21 października i podaje ku temu cztery powody.

Szczegóły pochodu nie są jeszcze znane. Poprzednie demonstracje EDL w Peterborough pozwalają jednak przypuszczać, że możemy spodziewać się kilku setek uczestników marszu oraz kontrdemonstracji, urządzonej przez osoby prezentujące inne poglądy niż EDL. W 2014 roku trasa protestu zaczynała się przy Town Bridge, z metą naprzeciwko Magistrates’ Court (Lower Bridge Street).

English Defence League wyrazi w naszym mieście sprzeciw wobec rosnącej w kraju fali przypadków, gdy muzułmańscy mężczyźni nawiązywali relacje z dziećmi, aby je potem seksualnie wykorzystać. W samym Peterborough odbyły się trzy procesy sądowe, dotyczące powyższego zjawiska „groomingu” - ostatni w kwietniu 2015 roku.

Protestujący opowiadają się także za wniesieniem oskarżenia w sprawie procederu okaleczania kobiecych narządów płciowych, którego liczne przypadki wykryto w naszym mieście.

Demonstacja dotyczyć również będzie ataków w Yaxley. Podczas jednego z nich nastolatek został ranny w wyniku napaści, w której wzięło udział trzydziestu mężczyzn. I chociaż policja naszego hrabstwa potwierdziła, że tego ataku nie należy rozpatrywać w kategoriach tzw. hate crime, to EDL myśli inaczej, winą obarczając muzułmanów i domagając się „wolności od prześladowania angielskich chłopaków na angielskich ulicach”.

Na koniec, EDL chce więcej działań, aby zapobiec dalszym atakom terrorystycznym w Wielkiej Brytanii.

Przybycie organizacji do Peterborough już spotyka się z opozycją, chociażby ze strony meczetu przy Gladstone Street – jego przedstawiciel stwierdził, że EDL nie jest mile widziana w naszym mieście, gdyż jej celem jest zniszczenie pokoju i harmonijnej relacji między wszystkimi miejskimi społecznościami.

Lokalna policja już podejmuje kroki zmierzające do zapewnienia bezpieczeństwa w mieście w trakcie demonstracji. Podczas pierwszego protestu EDL w Peterborough w 2010 roku, zaangażowano w tym celu około tysiąca policjantów a cała operacja policyjna pochłonęła 750 tysięcy funtów. Drugi marsz w 2014 roku był mniej liczebny (300 protestujących w porównaniu do 1200 cztery lata wcześniej) – oficerów było zatem jedynie 600.

 

edl 2017 peterborough slider 1

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
Transport/ Przeprowadzki/ Laweta FULLTANS SERVICE LTD.
ABC