1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 22.2.2019
   accidentZigZag-Baner    sat montaz
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

O tajemnicach wybitnej fotografki – klub filmowy “Frame” ponownie intryguje

klub filmow frame peterboroughpl“Szukając Vivian Maier” to dokumentalny film, opowiadający niewiarygodną historię wybitnie uzdolnionej i bardzo tajemniczej fotografki, Vivian Maier. Film został zrealizowany w konwencji "gadających głów", gdzie opowieści reżysera przeplatają się z wypowiedziami osób, które kiedyś znały główną bohaterkę. Możecie go zobaczyć już na początku sierpnia, w klubie filmowym „Frame”.

John Maloof, młody agent nieruchomości i amator fotografii, który w wolnym czasie pracuje nad projektem fotograficznym, kupuje w domu aukcyjnym w Chicago pudło wypełnione po brzegi negatywami z lat 60. Okazuje się, że nie ma tam przydatnych dla projektu zdjęć, znajduje natomiast trzydzieści tysięcy fascynujących fotografii. Widać na nich autentyczną obsesję obrazem, fascynację ulicą, człowiekiem, architekturą; uliczne portrety i sceny przypominają kadry wybitnych fotografów - Cartier-Bresson, Lisette Model, Robert Frank, André Kertesz, Diane Arbus, Richard Avedon, Walker Evans, Gary Winogrand czy Richard Avedon.  

Maloof skupuje pozostałe pudła należące do Maier, które zawierają zdjęcia, stosy ubrań, gazety, rachunki, kasety magnetofonowe i szpule z taśmą filmową.

W filmie reżyser przedstawia wspomnienia pracodawców, podopiecznych i kilkoro przyjaciół Maier, która całe życie pracowała jako skromna niania, opiekując się dziećmi z zamożnych rodzin. Była bardzo tajemnicza, trochę wycofana, żyjąca we własnym świecie, pieczołowicie zmieniała tożsamości, kreowała samą siebie. Podpisywała się "Maier", "Meier", "Mayer" albo "Meyers", wymyśliła sobie francuskie pochodzenie, zmieniała domy, nie lubiła mówić o przeszłości. Jej ogromną pasją była fotografia, robiła tysiące negatywów. Codziennie, w wolnej chwili, robiła setki zdjęć, których nigdy nie zdecydowała się nikomu pokazać, przestała nawet wywoływać negatywy.

Mocną stroną filmu są zdjęcia. Czarno-białe fotografie z lat 70., 80., twarze zwykłych ludzi, uwiecznione w czasie wykonywania prozaicznych czynności. Niepozowane obrazy, naturalne, wypełnione prawdziwymi emocjami, zachwycają, przerażają i rozczulają. Wydaje się, iż Maier ukrywa w nich jakaś niesprecyzowaną tęsknota za czymś, co już dawno utracone.

Kim była kobieta, która nikomu nie ujawniła swojej pasji? Jaką skrywała tajemnicę?

Tego dowiecie się z sensu filmu „Szukając Vivian Maier”, który odbędzie się w piątek, 8 sierpnia, o godzinie 19.30.

O filmie:
Rok produkcji: 2013
Reżyser: John Maloof, Charlie Siskel
Scenarzysta: John Maloof, Charlie Siskel
Kraj: USA
Gatunek: Biograficzny, Dokumentalny
Czas trwania: 83 min

Po projekcji zapraszam do dyskusji na tematy dotyczące filmu i nie tylko...

Kawa, herbata oraz popcorn zapewnione.
Alkohol we własnym zakresie.                                                                                  
Darmowy parking.
Wstęp: dotacja.

Klub filmowy FRAME
The Beehive Community Centre
St. Martins Street, Millfield, 
Peterborough
PE1 3BD

Informacje:

Agnieszka Sobieraj
Tel. 07707604245
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.">

klub filmowy frame peterboroughpl

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
TANIE KURSY UK NA WSZYSTKIE WOZKI WIDLOWE I MASZYNY BUDOWLANE, UPRAWNIENIA UK I SZKOLENIA UK – PROMOCJA OD £150
ABC