1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 20.5.2019
   accidentZigZag-Baner    
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

Film bez tytułu (dosłownie!) w klubie filmowym „Frame” w Peterborough

bez tytulu frame peterboroughplCzy pamiętacie pewną reklamę telewizyjną, w której młode małżeństwo spaceruje po galerii sztuki?

Gdy para decyduje się na wyjście, udaje się po swoje płaszcze wiszące na wieszakach w jednym z pomieszczeń i z rozbawieniem stwierdza, że zostały one wzięte przez zgromadzony przy nich tłum za „dzieło” sztuki nowoczesnej. Scenka jak ulał pasowałaby do filmu, który już w piątek, 19 września, o godzinie 19.30, zostanie zaprezentowany w klubie filmowym „Frame”.

Zapytacie, jaki tytuł nosi owo dzieło filmowe? Otóż, jest ono bez tytułu, dosłownie: „(Bez tytułu)” czyli „Untitled”. I nie ma co się dziwić. Film, nawet ten bezlitośnie obśmiewający współczesny świat sztuki nowoczesnej, nie mógłby się przecież nazywać przyziemnie, prawda? 

"(Untitled)" przedstawia dość niecodzienną historię miłosną. Znana właścicielka galerii sztuki w Chelsea, której ostatnia wystawa prezentowała wypchane zwierzęta i sprzęt gospodarstwa domowego, zakochuje się w tajemniczym kompozytorze muzycznym, którego utwory... wołają o pomstę do nieba. Właścicielkę snobistycznej galerii zagrała Marley Shelton. Wykreowana przez nią Madeleine Gray słynie w branży z bezkompromisowości w promowaniu niszowych, nowatorskich twórców. Madeleine jest piękna, zdolna i wyrachowana, cynicznie wykorzystująca zapatrzonych w siebie artystów. Kolejny bohater to awangardowy kompozytor Adrian Jacobs (Adam Goldberg), który jest założycielem niekonwencjonalnego zespołu, wykonującego dość specyficzną muzykę, używając wiaderek, łańcuchów, szeleszczących papierów. Kolejna postać to brat Adriana, Josh (Eion Bailey), który reprezentuje przeciwstawny, komercyjny nurt sztuki, tworząc świetnie sprzedające się obrazy. Jego prace wyeksponowane są w bankach i szpitalach, jednak nie nadają się, by pokazać je w snobistycznej galerii Madeleine.

Miłośnicy humoru Woody’ego Allena powinni być usatysfakcjonowani. Zresztą, dla nich i dla wszystkich innych na zachętę mamy małą zapowiedź seansu:

„(Bez tutyłu)” jest inteligentną komedią, która została doceniona na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Mannheim-Heidelberg i uhonorowana Nagrodą Specjalną. Reżyser naśmiewa się z sfrustrowanych i przeintelektualizowanych młodych artystów, leczących swoje kompleksy za pomocą pseudo-sztuki, napompowanej alternatywy oraz pretensjonalnego intelektualizmu.

Do Was natomiast należy odpowiedź na pytanie, już po seansie, czy szpilka w ścianie to już sztuka, jeszcze nie?

Klub filmowy „Frame” zaprasza do The Beehive Community Centre, St. Martins Street, Millfield, Peterborough, PE1 3BD. Po projekcji dyskusja na tematy dotyczące filmu i nie tylko... Kawa, herbata oraz popcorn zapewnione. Alkohol we własnym zakresie. Darmowy parking. Wstęp: dotacja. Dalszych informacji udziela Agnieszka Sobieraj: 07707604245, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

bez tytulu frame peterboroughpl 1

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
CPC 35H UPRAWNIENIA – KURSY I SZKOLENIA CPC 35H TRENING  UK – 7H – 35 GODZIN LICENCJA CPC – GWARANCJA NAJNIŻSZYCH CEN !!!
ABC