1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 21.3.2019
   accidentZigZag-Baner    sat montaz
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

Film polskiego reżysera z polskimi napisami w klubie filmowym „Frame” w Peterborough

rzez klub filmowy peterboroughTrzeba przyznać, że wybór kolejnego seansu w klubie filmowym „Frame” w Peterborough, udał się organizatorom wyśmienicie. Trudno o lepszy tytuł do zaprezentowania w okresie Halloween jak film „Rzeź”.

Spodziewajcie się jednak horroru innego typu. Wyreżyserowany przez Romana Polańskiego obraz to horror emocjonalny, gdzie hipokryzja styka się z przewrotnym humorem czy może raczej farsą.

W piątek, 7 listopada, o godzinie 19.30 zobaczymy kinową adaptację francuskiego dramatu Yasminy Rezy, „Bóg rzezi”, w reżyserii Romana Polańskiego. Film ten jest kolejnym udanym obrazem twórcy, który w przejmujący sposób pokazuje wiwisekcję ludzkiej natury - drapieżną zwierzęcość schowaną pod drobnomieszczańskimi konwenansami.

Do tytułowej „Rzezi” dochodzi w nowojorskim apartamencie, gdzie przy stoliku z tulipanami oraz albumem z reprodukcjami Kokoschki spotykają się dwie pary małżeńskie: gospodarze Penelope (Jodie Foster) i Michael Longstreet (John C. Reilly), a także ich goście – Alan (Christoph Waltz) i Nancy Cowan (Kate Winslet). Dwie pary spotykają się, aby porozmawiać o bójce, w której uczestniczyły ich dzieci. Rozmowa z kulturalnej i poprawnej dość szybko przeradza się w otwartą, agresywną kłótnię. Cała czwórka dała w filmie Polańskiego prawdziwy koncert gry aktorskiej, stając się częścią piekielnie zabawnego pojedynku osobowości, którego stawką będzie dobre imię każdego z uczestników. Gdy na stole pojawia się alkohol, wszystkie zahamowania zostają przezwyciężone, wychodzą na jaw głęboko skrywane tajemnice, osobiste problemy, ukrywane żale i urazy, jakie żywią do siebie poszczególne osoby. To, co najpierw bohaterowie ukrywali, być może nawet przed sobą samymi lub omawiali ze współmałżonkiem, zostaje upublicznione.

 ~ Ten film ma diaboliczny wdzięk. Potwierdza, że reżyser jest w najwyższej formie twórczej~
Łukasz Maciejewski

 „Rzeź” jest dramatem przykrytym płaszczem komedii, raczej dla dojrzalszych widzów. Szczery i prawdziwy do bólu, pozwala pośmiać się z przywar typowych ludzi, a jednocześnie zastanowić się nad własnym postępowaniem.

UWAGA! Film wyświetlany z polskimi napisami.

Po projekcji odbędzie się dyskusja na tematy dotyczące filmu i nie tylko... Kawa i herbata oraz popcorn będą dostępne za darmo. Alkohol - we własnym zakresie. Cena biletu: dotacja (koszty wynajmu, licencji). Darmowy parking.

Kontakt:

Agnieszka Sobieraj
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Tel: 07707604245
Klub FilmowyFrame
The Beehive Community Centre, 
St. Martins Street, Millfield, Peterborough PE1 3BD

rzez klub filmowy peterborough 1

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
KURSY I SZKOLENIA NA MASZYNY BUDOWLANE CPCS – CSCS TAKIE JAK- KOPARKI – WYWROTKI - WALCE – WOZKI TELESKOPOWE – LADOWRKI CPCS – IPAF LUBDRIVER  CPC 35H . SZUKASZ PRACY ? PODNIES SWOJE KWALIFIKACJE I ZACZNIJ ZARABIAC WIECEJ !
ABC