1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 27.5.2019
   accidentZigZag-Baner    
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

"Jestem fanem polskiej zupy!" - Antonio Carluccio dla PeterboroughPL

To już pewne; w dniach 12-13 września w Peterborough odbędzie się kolejna edycja Italian Festival. Jej honorowym gościem ponownie zostanie słynny włoski szef kuchni, Antonio Carluccio.

 

Z tej okazji przypominamy krótką rozmowę z mistrzem kuchni, którą nasza redakcja przeprowadziła tuż przed otwarciem restauracji Carluccio's w Peterborough w 2013 roku. 

 

PeterboroughPL: Uroczyste otwarcie restauracji Carluccio's w Peterborough już za kilka dni. Dlaczego wybór miejsca na kolejny lokal w sieci restauracyjnej padł akurat na nasze miasto?

Antonio Carluccio: Już od dawna planowaliśmy otwarcie mojej restauracji w Peterborough, do niedawna jednak nie mogliśmy znaleźć odpowiedniego miejsca. Teraz mamy już idealny lokal. Peterborough tętni życiem i jesteśmy szczęśliwi, mogąc stać częścią miasta oraz rozwijającej się lokalnej, włoskiej społeczności.

PeterboroughPL: Nie wiemy, czy zgodzi sie Pan z nami, ale jesteśmy przekonani, że zarówno Włosi, jak i Polacy, dzielą tę samą pasję do pysznego jedzenia. Czy zna Pan naszą kuchnię? Być może ma Pan swoje ulubione, polskie danie?

Antonio Carluccio: Jestem fanem polskiej zupy koperkowej!

PeterboroughPL: Nawiązując do poprzedniego pytania, dlaczego Polacy w Peterborough powinni, Pana zdaniem, odwiedzić Carluccio's?

Antonio Carluccio: Powinni z kilku powodów. Carluccio's to autorskie połączenie restauracji, delikatesów i włoskiego sklepu spożywczego. Można do nas wpaść na kawę, śniadanie, lunch, lampkę wina czy na pełnowartościowy posiłek. Albo zabrać ze sobą do domu gotowe danie czy oryginalne, włoskie produkty do przygotowania, np. makaron albo ryż. Nasze menu jest dostosowane do pory roku; w zimie można zjeść coś ciepłego i konkretnego, a latem lżejsze dania, na przykład nasze legendarne ravioli ze szpinakiem i ricottą, podawane tradycyjnie z masłem i szałwią. Dodatkowo, przekazujemy 50 p z każdego sprzedanego dania na rzecz organizacji charytatywnej Action Against Hunger. Zapraszam!

 


 

antonio carluccio peterborough 1Antonio Carluccio, ekspert kuchni włoskiej, urodził się we Włoszech w 1937 roku. Ze względu na zawód swojego ojca, mieszkał nie tylko w Italii, ale także w Austrii i Niemczech. Do Wielkiej Brytanii przeprowadził się w 1975 roku i zajął się gastronomią, prowadzeniem sklepów oraz handlem winami. Napisał 22 książki kulinarne. Jest znany również z telewizyjnych programów, m.in. "Two Greedy Italians", który współtworzył z szefem Gennaro Contaldo. Jest twarzą sieci restauracji, sygnowanych jego nazwiskiem. W swojej kuchni to szczególny zwolennik grzybów.

 


 

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
TANIE KURSY UK NA WSZYSTKIE WOZKI WIDLOWE I MASZYNY BUDOWLANE, UPRAWNIENIA UK I SZKOLENIA UK – PROMOCJA OD £150
ABC