1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 27.5.2019
   accidentZigZag-Baner    
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

Polska Noc Kabaretowa w Peterborough

polska noc kabaretowa peterborough 2018Po raz pierwszy w naszym mieście i od razu z wielkim rozmachem, odbędzie się Polska Noc Kabaretowa. Będzie to zabawa stulecia, bo świętujemy 100-lecie niepodległości. A przed publicznością wystąpią: Kabaret Moralnego Niepokoju, Marcin Daniec, Kabaret Nowaki oraz Igor Kwiatkowski!

Na przekór stereotypom wydarzenie pokaże, że Polacy potrafią świętować z pompą i na wesoło. Polska od stu lat jest niepodległa. To wyjątkowa rocznica, którą artyści uczczą w absolutnie szalony sposób.


Polska Noc Kabaretowa w Peterborough
Data: sobota, 1 grudnia 2018
Czas: drzwi 19:00, start 20:00
Miejsce: KingsGate Conference Centre, 2 Staplee Way, Peterborough, PE1 4YT
Bilety: dostępne są na stronie organizatora kabaretonu https://kabaretywuk.co.uk/pl/repertoire/154.html?view=event

polska noc kabaretowa peterborough 2018 plakat


Kabaret Moralnego Niepokoju

 

Kabaretu Moralnego Niepokoju miłośnikom dobrej zabawy nie trzeba przedstawiać. Początki kabaretu sięgają 1993 roku, jednak jego członkowie, aby poczuć się młodziej, za oficjalną datę powstania uznają rok 1996.

Tak wspominają tamten okres: „Poznaliśmy się studiując na wspólnym roku polonistykę, na której, z braku innych kandydatów stworzyliśmy samorząd, a niedługo potem, z braku lepszych pomysłów - literacką gazetę "Podniebienie". Na jej łamach drukowaliśmy swoje wiersze o miłości, śmierci i całej reszcie, a także z czasem utwory fraszkopodobne, które pozwoliły nam uwierzyć, że potrafimy się bawić także bez alkoholu, choć z alkoholem jest oczywiście dużo lepiej. Raz do roku z większym bądź mniejszym skutkiem staraliśmy się uatrakcyjnić organizowane przez nas Dni Polonistyki scenicznym występem. W dużej mierze to z tamtych czasów wywodzi się bardzo popularny do dziś pogląd, że przedstawienie jest tylko pretekstem do następującej po nim zabawy. Nieocenione wsparcie i pomoc, także finansową, ale przede wszystkim duchową okazał nam pan dziekan dr Andrzej Guzek, dla którego nasza wdzięczność jest dozgonna. Po wstępnym ukształtowaniu się składu, dołączyli do niego profesjonalni muzycy, choć także studenci naszego wydziału. W takim gronie postanowiliśmy spróbować naszych sił w jakimś konkursie. Całą wiedzę o publicznym rozśmieszaniu czerpiąc z telewizyjnych programów Starszych Panów, kabaretu Potem, Stanisława Tyma i Dudka wyruszyliśmy na eliminacje PAKI do Radomia, a potem na jej finał do Krakowa. Tam, nie dość że poznaliśmy pana Tyma, to jeszcze z jego rąk odebraliśmy nagrodę Grand Prix, zaś od kabaretu Potem nagrodę środowiska kabaretowego. Ponieważ nikt z nas nie miał wtedy dzieci, mogliśmy śmiało powiedzieć - to nasz najszczęśliwszy dzień w życiu.”


Od 1996 r. Kabaret Moralnego Niepokoju przedstawił wiele programów kabaretowych. „Maj zaczyna się we wtorek” - taki tytuł nosi najnowszy. Nie ma w nim polityki, jest za to dużo humoru i Magda Stużyńska. Stawia pytania, bo to jest istotą sztuki i odpowiada na nie, bo głupio tak o coś spytać i cisza. Jak zaplanować wakacje i nie zwariować? Jak rozmawiać z teściem, żeby go nie zabić? Jak być nauczycielem i przetrwać szkolne zebranie?


- Wiemy, że nie tylko my mamy takie problemy. Mają je też ludzie na Pomorzu, na Bahamach, w Nowym Jorku i w Czelabińsku. Dlatego ten program jest na światowym poziomie i dlatego też zapraszamy na „Maj” ludzi z całego świata (…choć dobrze by było, gdyby rozumieli po polsku).

kabaret morlanego niepokoju peterborough 2018


Marcin Daniec


Marcin Daniec jest jednym z najpopularniejszych satyryków w historii polskiego kabaretu. Od lat święci triumfy na scenach w Polsce i za granicą. Fenomen Marcina Dańca wiąże się z jego znakomitym kontaktem z publicznością, której reakcje stają się częścią programu.


Artysta jest znaną postacią telewizyjną, autorem i głównym wykonawcą programów: „Meeting Kabaretowy” oraz „Marzenia Marcina Dańca”. Prowadził również lubiany przez publiczność „Hit Dekady” oraz „Euro Show” w TVP2.


Wyrazem sympatii publiczności dla tego wspaniałego artysty są liczne nagrody. Pierwszym cennym wyróżnieniem była otrzymana w 1993r. „Karolinka” za debiut na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Następnie nagroda tygodnika „Wprost” uznająca Marcina Dańca za jednego z dwudziestu „Kreatorów Rzeczywistości”. Artysta posiada także 4 Telekamery (w tym Złota Telekamera) oraz 5 „Błękitnych Meloników Charliego” przyznanych przez publiczność podczas Festiwalu Dobrego Humoru w Gdańsku. Marcin Daniec w 2003 roku został uznany „Satyrykiem Wszechczasów”.


Nic dziwnego zatem, że satyryk przez cały rok odwiedza sale koncertowe i domy kultury w kraju i za granicą. Marcin Daniec ma to szczęście, że sympatia ludzi przekłada się na frekwencję na koncertach.


Oprócz licznych imprez biletowanych artysta występuje podczas plenerów miejskich, na imprezach firmowych oraz bierze udział w akcjach charytatywnych.

marcin daniec peterborough 2018


Kabaret Nowaki


Nowaki to młoda, zdolna i wybitnie energetyczna trójka zielonogórskich artystów. Ich talent i kreatywna praca przynoszą rezultaty w postaci wypełnionych po brzegi sal i śmiejącej się widowni, która polubiła ich charakterystyczną ekspresję i oryginalny sposób poruszania tematyki obyczajowej. W skład kabaretu wchodzą Adrianna Borek – kobieta, potrafiąca wcielić się w każdą postać, Tomasz Marciniak i Kamil Piróg – pełni energii, którą zarażają widownię, świetnie sprawdzający się także w roli konferansjerów.


Ta przygoda trwa już 10 lat! Kabaret Nowaki dokładnie od dekady bawi fanów dobrej rozrywki. Niezliczone spektakle i programy telewizyjne to doświadczenie, które pozwala na określenie Nowaków mianem ekspertów w dziedzinie śmiechu i żartu.


Świętując swój jubileusz Nowaki wyruszają w zupełnie nową przygodę, w którą zabiorą ze sobą publiczność. Nowe perypetie znanych już postaci. Ulubieni bohaterowie w absolutnie zaskakujących sytuacjach - pani Krystyna i Martynka, a także inne nieznane jeszcze wcielenia Ady Borek. Wraz z Kamilem Pirógiem i Tomkiem Marciniakiem w premierowym programie pokazują wszystkie kabaretowe oblicza, które zaskoczą nawet tych, którzy myślą, że znają Nowaków na wylot. Przez niemal dwie godziny Śmiechokalipsy na scenie Nowaki z siłą Commando, przebojowym urokiem Lary Croft i błyskotliwą mądrością Indiany Jonesa zabierają widzów w nieznane dotąd rejony rozrywki. To zupełnie nowa era kabaretu, w której Nowaki wyznaczą najlepsze standardy.

kabaret nowaki peterborough 2018

 

Igor Kwiatkowski

 

Artysta kabaretowy, autor tekstów i znakomity aktor niezawodowy.

Igor Kwiatkowski, niezrównany w swej wyobraźni i umiejętnościach parodystycznych, od lat zaskakuje coraz to nowymi kreacjami, które bawią i zjednują sobie sympatię tysięcy widzów.

Dzięki wyjątkowemu temperamentowi oraz umiejętności wnikliwej obserwacji otaczającego świata artysta z powodzeniem powoływał do życia oryginalne i niezatarte postacie, takie jak Mariolka, Kryspin czy Jacek Balcerzak, których perypetie z zapartym tchem i śmiechem do łez śledziła cała Polska!

Porywające widowiska Igora Kwiatkowskiego wyróżniają się błyskotliwym humorem, żartami z najwyższej półki, aktualnością i niemal namacalnym kontaktem z publicznością. Całość, utrzymana w dobrym tonie, daleka jest od satyry politycznej i tematów religijnych. W centrum zainteresowań komika są bieżące zjawiska społeczne, relacje damsko-męskie i fenomeny popkultury.

Współzałożyciel znakomitego kabaretu Paranienormalni i współprowadzący autorskiego programu telewizyjnego Paranienormalni Tonight, emitowanego w TVP2 w latach 2015-2016. Widowisko, które przyciągało przed telewizory średnio ponad 1,2 mln widzów, w 2016 roku zostało nagrodzone Telekamerą w kategorii „Program rozrywkowy”.

Poza umiejętnościami komicznymi, Igor specjalizuje się także w parodiach i z powodzeniem naśladuje popularnych aktorów, muzyków i piosenkarzy.

Ponadto, dzięki umiejętnościom wokalnym bierze udział w profesjonalnym dubbingu. Udzielił głosu postaci Maui w polskiej wersji bajki Vaiana: Skarb oceanu (2016) oraz Gribble’owi – bohaterowi amerykańskiego filmu animowanego science fiction Matki w mackach Marsa w reżyserii Simona Wellsa (2011).

Wielokrotnie nagradzany zdobywca tytułu „Świra” w kategorii „Kabaret” za postać Mariolki (2008) oraz nagrody za „Osobowość sceniczną” wręczanej podczas Trybunałów Kabaretowych w Piotrkowie Trybunalskim (2005).

Ważnym momentem dla jego kariery był udział w realizowanym przez „Polsat” programie telewizyjnym Debiut. Jako finalista (drugie miejsce i 30% głosów) wygrał nagrodę w postaci roli w serialu Samo Życie (2002-2010).

Prywatnie Igor Kwiatkowski jest domatorem, a swoje wolne chwile najchętniej spędza w towarzystwie żony i dzieci. Uwielbia dobre kino, brytyjskie poczucie humoru i dobre jedzenie, co, jak sam podkreśla, czasem widać na jego twarzy.

Spotkanie z Igorem Kwiatkowskim to gwarancja wielkich emocji i radosnych wspomnień, które pozostaną z Państwem przez lata. Dajcie się oczarować jego niepowtarzalnemu urokowi, błyskotliwej ripoście i niezrównanemu talentowi!

igor kwiatkowski peterborough 2018

 

Komentarze   

-1 #1 Remigiusz 2018-12-02 01:32
Niby fajna incjatywa ale wykonanie kiepskie. O tego poziomu wykonawcow powinnismy wymagac wiecej polotu i incjatywy. Ogolnie kabareton uwazam za slaby, chociaz byly momenty ze mnie zaskoczyly pozytywnie np. Marcin Daniec. Osobiscie nie poszedlbym na jego wystep ale przy okazji kabaretonu nie mialem wiekszego wyboru. Zaskoczyl mnie niesamowicie fajny monolog z dodatkami improwizacji troszke , ogolnie wystep bardzo dobry. Nastepnie Igor Kwiatkowski wystep rewelacja chciaz tekst troche stary i juz znany wszystkim. Powinien troche sie postarac i zmienic tekst lub chociaz go troche "pokolorowac". Wystep rowniez oceniam na berdzo dobry. Kabaret Moralnego Niepokoju zenada. Czyzby pomysly im sie skonczyly? Po wyrzuceniu Kasi nie moga znalezsc odpowiedniej osoby na te brakujace ogniwo ich ogromnego sukcesu. Niby cos nowego prezentuja ale bez polotu i fantazji. Na samym poczatku kariery mieli duzo lepsze. Kabaret Nowaki powiem ze strasznie zawiodlem sie na Nich. Ciagle te same skecze.
Cytować
-1 #2 Remigiusz 2018-12-02 01:54
Wystep kabretowy oceniam na 3-. Przygotowanie kabaretonu bardzo mizerne wrecz kiepskie. Po 1 - Dlaczego ludzie czekac musieli przed wejsciem? Po 2- Bar kiepsko wyposazony tylko piwo i ewntualnie woda lub soczki. Troche bylo to uwlaczajace i obrazliwe. Gdzie chociazby jakis bufet typu chrupki , czipsy, zapiekani itp. Wiekszosc osob przyjechala samochodami przeciez to mozna by bylo posiadac w ofercie chociaz piwo bezalkoholowe. Po 3 - Nikt nie pilnowal osob wchodzacych na balkon. Wchodzily tam osoby z sali i nikt tego nie kontrolowal. Uwazam ze nie bylo to w porzadku gdyz kazdy chcac zajac miejsce na balkonie musial zaplacic wiecej za bilet. W momencie braku kontroli wszyscy robili co chcieli i siadali gdzie chcieli. Po 4 organizowac wystep kabaretowy w takim miejscu = porazka. Siedzenia strasznie niewygodne na balkonie malo miejsca rowniez. Wszyscy siedzielismy w scisku. Malo miejsca na nogi. Brak oparc na lokcie ,nie wspominajac juz o podstawkach na kubek lub butelke. Ceny kosmiczne !
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
KURSY I SZKOLENIA NA MASZYNY BUDOWLANE CPCS – CSCS TAKIE JAK- KOPARKI – WYWROTKI - WALCE – WOZKI TELESKOPOWE – LADOWRKI CPCS – IPAF LUBDRIVER  CPC 35H . SZUKASZ PRACY ? PODNIES SWOJE KWALIFIKACJE I ZACZNIJ ZARABIAC WIECEJ !
ABC