1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 17.2.2019
   accidentZigZag-Baner    sat montaz
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

Słoń w Peterborough

slon ukPolski raper z Poznania, który reprezentuje nurt horrorcore i jest jednocześnie najbardziej znanym przedstawicielem tego podgatunku w naszym kraju. Muzyk, który prowadzi karierę solową oraz współtworzy skład WSRH oraz Demonologia. Wojciech Zawadzki, znany jako Słoń, wystąpi w lutym w Peterborough. Bilety na koncert są już dostępne zarówno stacjonarnie, jak i online.

Zabawa karnawałowa w Cowbit

andrzejki spaldingKarnawał trwa w najlepsze, czas więc na porządną imprezę. Już w najbliższą sobotę będziemy mogli pobawić się w niezawodnych rytmach muzyki z lat 80. Na wydarzenie zaprasza zespół Baksound, który zatroszczy się o całą oprawę muzyczną. „Wasz będzie ten kawałek podłogi”, od 19:00 do północy.

Święta w polskiej parafii

pasterka peterborough 2017W polskiej parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Peterborough rozpoczyna się ostatni tydzień przygotowań do świąt Bożego Narodzenia. W tym czasie wierni z Peterborough i Wisbech wezmą udział w spowiedzi świętej. W same święta natomiast – w Pasterkach oraz uroczystych mszach świętych. Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem tych wydarzeń.

Witek Muzyk Ulicy w Peterborough

witek muzyk ulicy peterboroughMuzyk wśród uliczników i ulicznik wśród muzyków, którego marzeniem jest nie śpiewać coverów w Opolu. Autor „Serca Wolności” - utworu, który dla wielu Polaków na Wyspach jest całą prawdą o życiu na emigracji. Charyzmatyczny, niepokorny i autentyczny. Witold Mikołajczuk czyli Witek Muzyk Ulicy zagra koncert w Peterborough już 7 grudnia.

Prośba o pomoc w znalezieniu Wiktorii z Peterborough

wiktoria oskar peterborough 1Nasza redakcja otrzymała przed chwilą prośbę o udostępnienie informacji o zaginięciu naszej rodaczki. Wczoraj, tj. w piątek 30 listopada, w porze wieczornej, Wiktoria wyszła z domu wraz ze swoim rocznym synkiem Oskarem – jej mama do tej pory nie może się z nią skontaktować ani jej zlokalizować. Prosimy o pomoc.

Andrzejki 2018 w Spalding

andrzejki spaldingPolski zespół muzyczny Baksound serdecznie zaprasza na zabawę andrzejkową, wypełnioną muzyką, atrakcjami i pysznym polskim jedzeniem. Zostało jeszcze kilka wolnych biletów na imprezę, zatem swoje miejsca trzeba rezerwować dość szybko. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 24 listopada.

Piękny spot na 100-lecie niepodległości

spot niepodleglosc pl gibsonBez zbędnego patosu i przeładowania historycznego, za to uniwersalnie, profesjonalnie i niekonwencjonalnie ukazano drogę Polski do odzyskania niepodległości w najnowszym spocie Polskiej Fundacji Narodowej. W trwającym niespełna dwie minuty filmie, o walce o wolność jako o drodze do domu, opowiada sam Mel Gibson i apeluje o to, aby świętować ze wszystkimi Polakami.

„7 uczuć” w kinie w Peterborough

7 uczuc uk„7 uczuć” to najnowszy film Marka Koterskiego oparty na tak zaskakującym i brawurowym pomyśle, że nie chcemy go zdradzać, aby nie popsuć widzom przeżywania siedmiu uczuć. Natomiast śmiało można powiedzieć, że czegoś takiego w światowej kinematografii jeszcze nie było! Możemy również potwierdzić, że mieszkańcy Peterborough film zobaczą już w ten weekend w kinie Showcase.

Polka zginęła w wypadku helikoptera

izabela lechowicz„Inspirująca” Polka, doświadczona pilotka i instruktorka lotnictwa, 46-letnia Izabela Lechowicz zginęła w katastrofie helikoptera, który rozbił się w sobotę w Leicester. Helikopter należał do właściciela klubu Leicester City, tajlandzkiego miliardera Vichaia Srivaddhanaprabha, który w momencie wypadku znajdował się na pokładzie. Ofiarami są również partner Izabeli Lechowicz, pilot Eric Swaffer oraz członkowie sztabu Srivaddhanaprabha - Nursara Suknamai i Kaveporn Punpare. 

VI Marsz Niepodległości w Peterborough

marsz niepodleglosci peterborough 1Tegoroczny Marsz Niepodległości, upamiętniający 100-lecie odzyskania przez Polskę wolności, odbędzie się w Peterborough w sobotę, 10 listopada, pod hasłem „Bóg, Honor, Ojczyzna”. Zainteresowane wzięciem w nim udziału osoby, proszone są jak zwykle o przybycie na Cathedral Square o godzinie 16:00.

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
TANIE KURSY UK NA WSZYSTKIE WOZKI WIDLOWE I MASZYNY BUDOWLANE, UPRAWNIENIA UK I SZKOLENIA UK – PROMOCJA OD £150
ABC