1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 18.6.2019
   accidentZigZag-Baner    
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

Zaginięcie polskiego bramkarza z Luton

kamil biecke glMija dokładnie pół roku odkąd żona byłego bramkarza klubu piłkarskiego Bałtyk Gdynia zgłosiła jego zaginięcie do policji hrabstwa Bedfordshire. Kamil Biecke przeniósł się na Wyspy w 2016 roku. Przed zaginięciem mieszkał przy Thricknells Close w Luton. Obecnie policjanci nie wykluczają, że nasz rodak mógł zostać zabity.

Polskie wydarzenia w Laxon Hall

laxton hall 2018 sliderW czerwcu w przepięknym otoczeniu posiadłości Laxton Hall odbędą się aż cztery polskie wydarzenia. Zgodnie z tradycją, dzieci będą celebrować swoje święto podczas Wesołego Dnia Dziecka. Nie zabraknie również Święta Rodziny oraz obchodów Bożego Ciała. Przebojową nowością będą natomiast Dni Młodych czyli trzy doby wypełnione koncertami, katechezami i biwakowaniem w wiosce namiotowej.

Koalicja Europejska wygrywa na Wyspach

wyniki wybory parlament europejskiW niedzielę Polacy na Wyspach oddali swoje głosy na kandydatów z polskich list wyborczych do Parlamentu Europejskiego. Na terenie UK do głosowania było uprawnionych 21,7 tys. osób, a faktycznie zagłosowało 18,6 tys. Przy frekwencji 85,5%, znaczna część głosujących (30,2%) poparła koalicję PO PSL SLD .N Zieloni.

Wybory do Parlamentu Europejskiego

wybory parlament eurpoejski uk 2019Tylko do czwartku, 23 maja, Polacy na Wyspach mogą zarejestrować się do głosowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego na kandydatów z polskich list wyborczych. Na terenie okręgu konsularnego Wydziału Konsularnego Ambasady RP w Londynie zostały w tym celu utworzone 22 obwody głosowania.

Ważny apel polskiego szefa kuchni z Peterborough

wawrzyniak petycjaDlaczego musimy aplikować, aby zostać we własnym domu - to pytanie oficjalnie zadaje Damian Wawrzyniak, polski szef kuchni z Peterborough i właściciel restauracji House of Feasts w odniesieniu do konieczności aplikowania o tzw. settled status przez obywateli UE zamieszkałych w UK, umożliwiający pozostanie na Wyspach po Brexicie. Ja chce to zmienić! - dodaje szef i tworzy przebojową petycję do rządu i parlamentu.

Dożywocie za morderstwo Filipa Jaśkiewicza

ogonowska kara glPolska nastolatka w porywie gniewu ugodziła swojego chłopaka nożem w serce. Do tragicznego zdarzenia, które poruszyło całe Peterborough, doszło w październiku zeszłego roku przy Oakdale Avenue. Dzisiaj Martyna Ogonowska, w wieku zaledwie 18 lat, została uznana za winną w sprawie i skazana przez sąd na dożywocie. 

Święconka i Triduum w Peterborough

swieconka peterborough 2017Triduum Paschalne w kościele katolickim to okres trzech dni poprzedzających zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Podczas Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty, wierni pochylają się nad istotą męki, śmierci i wskrzeszenia Jezusa Chrystusa. Poniżej przedstawiamy szczegóły uroczystości wielkanocnych oraz godziny święcenia pokarmów w polskiej parafii w Peterborough.

Droga krzyżowa w Peterborough

droga krzyzowa peterborough 2017W najbliższy piątek wiernych w Peterborough czeka wyjątkowe wydarzenie. Mieszkańcy naszego miasta wezmą bowiem udział w organizowanej przez polską parafię drodze krzyżowej. Przejdą tym samym, wzorem Jezusa Chrystusa, symboliczną trasę cierpienia, która w głównym wymiarze religijnym daje zmartwychwstanie i życie wieczne.

Nabór do Peterborough Polonia FC

nabor fc polonia peterborough 2019Peterborough Polonia FC to FA Charter Standard Club - dynamicznie i prężnie rozwijający się klub piłkarski, spełniający wszystkie wymogi Football Association, ogłasza ponowny nabór dzieci w wieku od 5 do 11 lat. Jako jedyni dajemy możliwość młodym zawodnikom reprezentowania naszych drużyn juniorskich w Peterborough & District Junior Alliance Charter Standard Football League.

Bezpłatne badania kontrolne w Peterborough

badania kontrolne nhs peterboroughTej wiosny w Peterborough będziemy mogli jeszcze lepiej zadbać o nasze zdrowie. Wszystko za sprawą między innymi bezpłatnych badań kontrolnych w ramach NHS, przeznaczonych dla osób w wieku 40-75 lat, pomocy w zrzuceniu wagi i pozbyciu się różnych nałogów czy zajęć dla dzieci. Co najważniejsze; wsparcie dostępne jest w języku polskim.

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
KURSY I SZKOLENIA NA MASZYNY BUDOWLANE CPCS – CSCS TAKIE JAK- KOPARKI – WYWROTKI - WALCE – WOZKI TELESKOPOWE – LADOWRKI CPCS – IPAF LUBDRIVER  CPC 35H . SZUKASZ PRACY ? PODNIES SWOJE KWALIFIKACJE I ZACZNIJ ZARABIAC WIECEJ !
ABC