1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 6.12.2019
   accidentZigZag-Baner pierogarnia banner 170x200  
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

Marsz Niepodłegłości w Peterborough – fotorelacja

marsz niepodleglosci foto 2019 peterboroughKolejna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości już za nami. Przed Wami natomiast oficjalna fotorelacja z niedzielnych obchodów święta w naszym mieście, udostępniona nam przez organizatorów wydarzenia. Siódma edycja Marszu Niepodległości przyciągnęła do centrum Peterborough rzeszę rodaków i gości. W imieniu organizatorów zapraszamy zainteresowanych następnym przemarszem już za rok.

VII Marsz Niepodległości

marsz niepodleglosci peterborough 1Marsz Niepodległości – tego wydarzenia nie może zabraknąć w tym roku w naszym mieście. Marsz jest organizowany dla tych, którzy nie mogą być w Warszawie, zawsze podczas weekendu ze względu na pracę. Jest to największy marsz poza granicami Polski, w poprzednich latach przygotowywany przez W Jedności Siła, a w tym roku - przez Marsz Niepodległości Peterborough UK, z pomocą Komitetu Obrony Polski-Wielka Brytania.

Ankieta o nauce języka angielskiego

esol peterborough ankietaPeterborough City Council zwraca się z prośbą do mieszkańców naszego miasta, których angielski nie jest ojczystym językiem i którzy chcieliby skorzystać z lekcji ESOL, o wypełnienie krótkiej ankiety. Odpowiedzi dostarczą urzędowi potrzebnych do organizacji zajęć informacji, a wśród ankietowanych rozlosowane zostaną nagrody.

Zamówienia świąteczne w Pierogarni

pierogarnia peterborough pierogi swieta 1Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej, a wy już wiecie, że nie będziecie mieć czasu, umiejętności albo chęci na przygotowanie tradycyjnych potraw wigilijnych? To faktycznie może być problem, bo wigilijny stół zgodnie z tradycją powinien być suto zastawiony. Z pomocą w tym roku przychodzi Pierogarnia ze swoją ofertą zamówień świątecznych.

Koalicja wygrywa na Wyspach

wybory parlamentarne ukPaństwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne wyniki wyborów do polskiego parlamentu, które odbyły się w ubiegłą niedzielę. Polacy na Wyspach ochoczo ruszyli do urn, by oddać swój głos – w tym celu w UK zarejestrowało się o 50% osób więcej niż w podobnej sytuacji cztery lata temu. Na kogo głosowano najchętniej?

O.S.T.R. ponownie w Peterborough

ostr 2019 peterboroughAdam Ostrowski, doskonale wszystkim znany jako O.S.T.R., ponownie w Peterborough. W ramach swojej trasy koncertowej artysta zaprezentuje utwory pochodzące z najnowszego albumu pod tytułem "Instrukcja Obsługi Świrów" oraz utwory z poprzednich albumów w formie przekroju twórczości.Tego trzeba wysłuchać - zapraszamy na wydarzenie. 

Recital chopinowski w katedrze

chopin peterboroughTo będzie niezapomniany wieczór w katedrze w Peterborough. W jej majestatycznej scenerii rozbrzmi muzyka najwybitniejszego kompozytora polskiej muzyki klasycznej; Fryderyka Chopina, zaprezentowana przez Janusza Piotrowicza w towarzystwie Chóru Polonijnego Polonica.

Głosuj w UK w wyborach do Sejmu i Senatu

wybory parlamentarne ukPolacy mieszkający na Wyspach Brytyjskich będą mogli wziąć udział w głosowaniu w wyborach do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, które odbędzie się w niedzielę 13 października, w godzinach 7.00-21.00. Obywatele polscy w UK zagłosują wyłącznie osobiście, w utworzonych obwodach, po uprzednim zarejestrowaniu się w spisie wyborców. Zgłoszeń można dokonać do 10 października.

„Piłsudski” w kinie w Peterborough

pilsudski ukJuż od 26 września w kinie w Peterborough pojawi się długo oczekiwany film Michała Rosy „Piłsudski”. W tytułowej roli zobaczymy, zmienionego nie do poznania, Borysa Szyca. Na ekranie bohaterowi towarzyszyć będzie drużyna, która wraz z nim walczyła o niepodległość oraz kobiety, które odegrały ważną rolę w życiu Marszałka.

„Polityka” Vegi w Peterborough

polityka film uk 1Są filmy, które wstrząsają widzami, stając się wydarzeniami daleko wykraczającymi poza świat kina i bezpowrotnie zmieniającymi rzeczywistość… „Polityka” Patryka Vegi z pewnością jest jednym z nich. Chcielibyśmy poinformować, że widzowie w Peterborough zobaczą ten kontrowersyjny obraz na ekranie kina Showcase na początku września.

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
KURSY I SZKOLENIA NA MASZYNY BUDOWLANE CPCS – CSCS TAKIE JAK- KOPARKI – WYWROTKI - WALCE – WOZKI TELESKOPOWE – LADOWRKI CPCS – IPAF LUBDRIVER  CPC 35H . SZUKASZ PRACY ? PODNIES SWOJE KWALIFIKACJE I ZACZNIJ ZARABIAC WIECEJ !
ABC