1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 24.4.2019
   accidentZigZag-Baner    sat montaz
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

Święconka i Triduum w Peterborough

swieconka peterborough 2017Triduum Paschalne w kościele katolickim to okres trzech dni poprzedzających zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Podczas Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty, wierni pochylają się nad istotą męki, śmierci i wskrzeszenia Jezusa Chrystusa. Poniżej przedstawiamy szczegóły uroczystości wielkanocnych oraz godziny święcenia pokarmów w polskiej parafii w Peterborough.

Droga krzyżowa w Peterborough

droga krzyzowa peterborough 2017W najbliższy piątek wiernych w Peterborough czeka wyjątkowe wydarzenie. Mieszkańcy naszego miasta wezmą bowiem udział w organizowanej przez polską parafię drodze krzyżowej. Przejdą tym samym, wzorem Jezusa Chrystusa, symboliczną trasę cierpienia, która w głównym wymiarze religijnym daje zmartwychwstanie i życie wieczne.

Nabór do Peterborough Polonia FC

nabor fc polonia peterborough 2019Peterborough Polonia FC to FA Charter Standard Club - dynamicznie i prężnie rozwijający się klub piłkarski, spełniający wszystkie wymogi Football Association, ogłasza ponowny nabór dzieci w wieku od 5 do 11 lat. Jako jedyni dajemy możliwość młodym zawodnikom reprezentowania naszych drużyn juniorskich w Peterborough & District Junior Alliance Charter Standard Football League.

Bezpłatne badania kontrolne w Peterborough

badania kontrolne nhs peterboroughTej wiosny w Peterborough będziemy mogli jeszcze lepiej zadbać o nasze zdrowie. Wszystko za sprawą między innymi bezpłatnych badań kontrolnych w ramach NHS, przeznaczonych dla osób w wieku 40-75 lat, pomocy w zrzuceniu wagi i pozbyciu się różnych nałogów czy zajęć dla dzieci. Co najważniejsze; wsparcie dostępne jest w języku polskim.

Słoń w Peterborough

slon ukPolski raper z Poznania, który reprezentuje nurt horrorcore i jest jednocześnie najbardziej znanym przedstawicielem tego podgatunku w naszym kraju. Muzyk, który prowadzi karierę solową oraz współtworzy skład WSRH oraz Demonologia. Wojciech Zawadzki, znany jako Słoń, wystąpi w lutym w Peterborough. Bilety na koncert są już dostępne zarówno stacjonarnie, jak i online.

Zabawa karnawałowa w Cowbit

andrzejki spaldingKarnawał trwa w najlepsze, czas więc na porządną imprezę. Już w najbliższą sobotę będziemy mogli pobawić się w niezawodnych rytmach muzyki z lat 80. Na wydarzenie zaprasza zespół Baksound, który zatroszczy się o całą oprawę muzyczną. „Wasz będzie ten kawałek podłogi”, od 19:00 do północy.

Święta w polskiej parafii

pasterka peterborough 2017W polskiej parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Peterborough rozpoczyna się ostatni tydzień przygotowań do świąt Bożego Narodzenia. W tym czasie wierni z Peterborough i Wisbech wezmą udział w spowiedzi świętej. W same święta natomiast – w Pasterkach oraz uroczystych mszach świętych. Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem tych wydarzeń.

Witek Muzyk Ulicy w Peterborough

witek muzyk ulicy peterboroughMuzyk wśród uliczników i ulicznik wśród muzyków, którego marzeniem jest nie śpiewać coverów w Opolu. Autor „Serca Wolności” - utworu, który dla wielu Polaków na Wyspach jest całą prawdą o życiu na emigracji. Charyzmatyczny, niepokorny i autentyczny. Witold Mikołajczuk czyli Witek Muzyk Ulicy zagra koncert w Peterborough już 7 grudnia.

Prośba o pomoc w znalezieniu Wiktorii z Peterborough

wiktoria oskar peterborough 1Nasza redakcja otrzymała przed chwilą prośbę o udostępnienie informacji o zaginięciu naszej rodaczki. Wczoraj, tj. w piątek 30 listopada, w porze wieczornej, Wiktoria wyszła z domu wraz ze swoim rocznym synkiem Oskarem – jej mama do tej pory nie może się z nią skontaktować ani jej zlokalizować. Prosimy o pomoc.

Andrzejki 2018 w Spalding

andrzejki spaldingPolski zespół muzyczny Baksound serdecznie zaprasza na zabawę andrzejkową, wypełnioną muzyką, atrakcjami i pysznym polskim jedzeniem. Zostało jeszcze kilka wolnych biletów na imprezę, zatem swoje miejsca trzeba rezerwować dość szybko. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 24 listopada.

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
CPC 35H UPRAWNIENIA – KURSY I SZKOLENIA CPC 35H TRENING  UK – 7H – 35 GODZIN LICENCJA CPC – GWARANCJA NAJNIŻSZYCH CEN !!!
ABC