1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 19.10.2019
   accidentZigZag-Baner pierogarnia banner 170x200  
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

Koalicja wygrywa na Wyspach

wybory parlamentarne ukPaństwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne wyniki wyborów do polskiego parlamentu, które odbyły się w ubiegłą niedzielę. Polacy na Wyspach ochoczo ruszyli do urn, by oddać swój głos – w tym celu w UK zarejestrowało się o 50% osób więcej niż w podobnej sytuacji cztery lata temu. Na kogo głosowano najchętniej?

O.S.T.R. ponownie w Peterborough

ostr 2019 peterboroughAdam Ostrowski, doskonale wszystkim znany jako O.S.T.R., ponownie w Peterborough. W ramach swojej trasy koncertowej artysta zaprezentuje utwory pochodzące z najnowszego albumu pod tytułem "Instrukcja Obsługi Świrów" oraz utwory z poprzednich albumów w formie przekroju twórczości.Tego trzeba wysłuchać - zapraszamy na wydarzenie. 

Recital chopinowski w katedrze

chopin peterboroughTo będzie niezapomniany wieczór w katedrze w Peterborough. W jej majestatycznej scenerii rozbrzmi muzyka najwybitniejszego kompozytora polskiej muzyki klasycznej; Fryderyka Chopina, zaprezentowana przez Janusza Piotrowicza w towarzystwie Chóru Polonijnego Polonica.

Głosuj w UK w wyborach do Sejmu i Senatu

wybory parlamentarne ukPolacy mieszkający na Wyspach Brytyjskich będą mogli wziąć udział w głosowaniu w wyborach do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, które odbędzie się w niedzielę 13 października, w godzinach 7.00-21.00. Obywatele polscy w UK zagłosują wyłącznie osobiście, w utworzonych obwodach, po uprzednim zarejestrowaniu się w spisie wyborców. Zgłoszeń można dokonać do 10 października.

„Piłsudski” w kinie w Peterborough

pilsudski ukJuż od 26 września w kinie w Peterborough pojawi się długo oczekiwany film Michała Rosy „Piłsudski”. W tytułowej roli zobaczymy, zmienionego nie do poznania, Borysa Szyca. Na ekranie bohaterowi towarzyszyć będzie drużyna, która wraz z nim walczyła o niepodległość oraz kobiety, które odegrały ważną rolę w życiu Marszałka.

„Polityka” Vegi w Peterborough

polityka film uk 1Są filmy, które wstrząsają widzami, stając się wydarzeniami daleko wykraczającymi poza świat kina i bezpowrotnie zmieniającymi rzeczywistość… „Polityka” Patryka Vegi z pewnością jest jednym z nich. Chcielibyśmy poinformować, że widzowie w Peterborough zobaczą ten kontrowersyjny obraz na ekranie kina Showcase na początku września.

Szukamy Toyoty

toyota peterborough glNasza redakcja otrzymuje dużo próśb o różnorodną pomoc i w niektórych przypadkach prosimy o wsparcie również i Was. Dzisiaj o jednej z takich spraw. Napisał do nas kolega mężczyzny, który poszukuje swojego samochodu – być może wspólnie uda nam się odnaleźć zgubę.

Polacy ukarani za hałaśliwe psy

polacy pies peterboroughKarol i Monika Toruńscy, zamieszkali przy Northam Close w Eye Green, mają zapłacić kary łącznie wynoszące blisko £10,000 w związku z dochodzeniem Peterborough City Council. Pracownicy urzędu po raz pierwszy odwiedzili parę w 2017 roku, po odnotowaniu skarg o hałaśliwych psach, pozostawianych przez całe dnie w ogródku bez opieki.

Mitingi AA w Peterborough

aa peterboroughOsoby uzależnione od alkoholu, żyjące czy przebywające w Peterborough, powinny wiedzieć, że nie są jedyne i że mogą liczyć na pomoc w naszym mieście. Wszystko dzięki grupie Anonimowych Alkoholików "Nadzieja" – to ona bowiem zaprasza na spotkania wszystkich, którzy znajdują się w szponach nałogu, którzy chcą zmienić swoje życie bądź o takiej zmianie marzą dla swoich najbliższych.

Polacy skazani za morderstwo

cierniakDwóch mężczyzn zostało skazanych na łączną karę 37 lat pozbawienia wolności za morderstwo naszego rodaka, do którego doszło na parkingu w miejscowości Boston. Tragiczne zdarzenie miało miejsce na początku tego roku i było następstwem kłótni o jednego funta.

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
TANIE KURSY UK NA WSZYSTKIE WOZKI WIDLOWE I MASZYNY BUDOWLANE, UPRAWNIENIA UK I SZKOLENIA UK – PROMOCJA OD £150
ABC