1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 17.8.2019
   accidentZigZag-Baner pierogarnia banner 170x200  
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

„Polityka” Vegi w Peterborough

polityka film uk 1Są filmy, które wstrząsają widzami, stając się wydarzeniami daleko wykraczającymi poza świat kina i bezpowrotnie zmieniającymi rzeczywistość… „Polityka” Patryka Vegi z pewnością jest jednym z nich. Chcielibyśmy poinformować, że widzowie w Peterborough zobaczą ten kontrowersyjny obraz na ekranie kina Showcase na początku września.

Polacy ukarani za hałaśliwe psy

polacy pies peterboroughKarol i Monika Toruńscy, zamieszkali przy Northam Close w Eye Green, mają zapłacić kary łącznie wynoszące blisko £10,000 w związku z dochodzeniem Peterborough City Council. Pracownicy urzędu po raz pierwszy odwiedzili parę w 2017 roku, po odnotowaniu skarg o hałaśliwych psach, pozostawianych przez całe dnie w ogródku bez opieki.

Mitingi AA w Peterborough

aa peterboroughOsoby uzależnione od alkoholu, żyjące czy przebywające w Peterborough, powinny wiedzieć, że nie są jedyne i że mogą liczyć na pomoc w naszym mieście. Wszystko dzięki grupie Anonimowych Alkoholików "Nadzieja" – to ona bowiem zaprasza na spotkania wszystkich, którzy znajdują się w szponach nałogu, którzy chcą zmienić swoje życie bądź o takiej zmianie marzą dla swoich najbliższych.

Polacy skazani za morderstwo

cierniakDwóch mężczyzn zostało skazanych na łączną karę 37 lat pozbawienia wolności za morderstwo naszego rodaka, do którego doszło na parkingu w miejscowości Boston. Tragiczne zdarzenie miało miejsce na początku tego roku i było następstwem kłótni o jednego funta.

Wieczór otwarty w Belsize

belsize peterborough 2017 logoZapraszamy wszystkich rodziców, którzy mają dzieci w wieku od 2 do 5 lat, na wieczór otwarty, organizowany przez Belsize Day Nursery – przedszkole z polskimi opiekunkami w Peterborough. Wydarzenie, wypełnione licznymi atrakcjami dla najmłodszych, odbędzie się w czwartek, 25 lipca, w godzinach 17:00 – 19:00.

Zaginięcie polskiego bramkarza z Luton

kamil biecke glMija dokładnie pół roku odkąd żona byłego bramkarza klubu piłkarskiego Bałtyk Gdynia zgłosiła jego zaginięcie do policji hrabstwa Bedfordshire. Kamil Biecke przeniósł się na Wyspy w 2016 roku. Przed zaginięciem mieszkał przy Thricknells Close w Luton. Obecnie policjanci nie wykluczają, że nasz rodak mógł zostać zabity.

Polskie wydarzenia w Laxon Hall

laxton hall 2018 sliderW czerwcu w przepięknym otoczeniu posiadłości Laxton Hall odbędą się aż cztery polskie wydarzenia. Zgodnie z tradycją, dzieci będą celebrować swoje święto podczas Wesołego Dnia Dziecka. Nie zabraknie również Święta Rodziny oraz obchodów Bożego Ciała. Przebojową nowością będą natomiast Dni Młodych czyli trzy doby wypełnione koncertami, katechezami i biwakowaniem w wiosce namiotowej.

Koalicja Europejska wygrywa na Wyspach

wyniki wybory parlament europejskiW niedzielę Polacy na Wyspach oddali swoje głosy na kandydatów z polskich list wyborczych do Parlamentu Europejskiego. Na terenie UK do głosowania było uprawnionych 21,7 tys. osób, a faktycznie zagłosowało 18,6 tys. Przy frekwencji 85,5%, znaczna część głosujących (30,2%) poparła koalicję PO PSL SLD .N Zieloni.

Wybory do Parlamentu Europejskiego

wybory parlament eurpoejski uk 2019Tylko do czwartku, 23 maja, Polacy na Wyspach mogą zarejestrować się do głosowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego na kandydatów z polskich list wyborczych. Na terenie okręgu konsularnego Wydziału Konsularnego Ambasady RP w Londynie zostały w tym celu utworzone 22 obwody głosowania.

Ważny apel polskiego szefa kuchni z Peterborough

wawrzyniak petycjaDlaczego musimy aplikować, aby zostać we własnym domu - to pytanie oficjalnie zadaje Damian Wawrzyniak, polski szef kuchni z Peterborough i właściciel restauracji House of Feasts w odniesieniu do konieczności aplikowania o tzw. settled status przez obywateli UE zamieszkałych w UK, umożliwiający pozostanie na Wyspach po Brexicie. Ja chce to zmienić! - dodaje szef i tworzy przebojową petycję do rządu i parlamentu.

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
KURSY I SZKOLENIA NA MASZYNY BUDOWLANE CPCS – CSCS TAKIE JAK- KOPARKI – WYWROTKI - WALCE – WOZKI TELESKOPOWE – LADOWRKI CPCS – IPAF LUBDRIVER  CPC 35H . SZUKASZ PRACY ? PODNIES SWOJE KWALIFIKACJE I ZACZNIJ ZARABIAC WIECEJ !
ABC