1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 21.3.2019
   accidentZigZag-Baner    sat montaz
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

Mieszkanka Peterborough inicjatorką akcji charytatywnej “Okulary dla Kamerunu”

okulary_dla_kamerunu_peterboroughGłód, bieda, ogromne cierpienie i choroby – to codzienność dla ludzi mieszkających w Afryce. Wśród wielu palących problemów, z jakimi musi zmierzyć się tamtejsza służba zdrowia, znajduje się również kwestia opieki okulistycznej. W Polsce istnieje szereg inicjatyw, mających na celu pomóc mieszkańcom kontynentu afrykańskiego w leczeniu ich oczu. Stały się one inspiracją dla mieszkanki Peterborough, Karoliny Smułki, dzięki której w naszym mieście trwa obecnie akcja „Okulary dla Kamerunu”.

- Wpadłam na pomysł, żeby pomóc znajomej Siostrze - misjonarce i jej podopiecznym w Kamerunie. Zbieramy okulary przede wszystkim, a jak się uda, to coś dla najmłodszych. Siostra zaznaczyła, aby to były rzeczy już nam niepotrzebne – mówi Karolina.

Wszystkie osoby, które posiadają nieużywane okulary, mogą je oddać i przynieść do polskiego kościoła w Peterborough (2 Cedar Grove, Dogsthorpe, PE1 3SR, Peterborough). Wszystkie dodatkowe informacje znajdują się na zamieszczonym poniżej plakacie.

Do tej pory udało się zebrać ponad 70 par okularów. Mamy jednak nadzieję, że wśród naszych użytkowników znajdują się osoby, które będą mogły wesprzeć akcję dodatkowymi kompletami.

O tym, jak bardzo Kameruńczycy potrzebują okularów i pomocy okulistycznej, opowiadają na swojej stronie internetowej „Okuliści dla Afryki”:

W całym kraju jest niewielu lekarzy okulistów. Wiele osób zmaga się z chorobami oczu, które można w prosty sposób wyleczyć, jednak przez brak dostępu do badań i leków, jest to niemożliwe. W tych warunkach zwyczajne zapalenie spojówek może okazać się niebezpieczne i spowodować groźne powikłania. Jaglica – choroba, która w Polsce nie istnieje od czasu zakończenia II wojny światowej, w Afryce w XXI wieku dalej jest przyczyną ślepoty. Okulary korekcyjne są dla Afrykańczyków dobrem nieosiągalnym. Dzieci z wadami wzroku są skazane na złe widzenie przez całe życie. Ogranicza to ich rozwój, edukację oraz odbiera im szansę na normalne życie w tej trudnej rzeczywistości.

okulary_dla_kamerunu_peterborough

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
TANIE KURSY UK NA WSZYSTKIE WOZKI WIDLOWE I MASZYNY BUDOWLANE, UPRAWNIENIA UK I SZKOLENIA UK – PROMOCJA OD £150
ABC