1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 20.5.2019
   accidentZigZag-Baner    
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

KLUB "FRAME" ZAPRASZA NA KONTROWERSYJNY I PROWOKACYJNY SEANS FILMOWY

NimfomankaW tym przypadku tytuł bynajmniej nie jest mylący; naprawdę zobaczymy film, który można zapisać do kategorii erotycznej. Klub filmowy „Frame” zaprezentuje nam najnowsze dzieło Larsa von Triera, o którym zrobiło się głośno, zanim jeszcze trafiło na ekrany kin. W największym skrócie; to historia erotycznej podróży kobiety od jej narodzin aż do 50. urodzin; obraz wciągający, uwodzący i do tego zabawny.


Trzymajcie się krzeseł, Biblii, albo chwyćcie przyjaciela za rękę. Nimfomanka przyciąga i odrzuca jednocześnie. Wprawia w zakłopotanie, śmieszy, chwilami drażni, ale efekt jest totalnie fascynujący i chyba ją pokochałem.

~The Guardian~

 

W zimowy wieczór mężczyzna, Seligman (Stellan Skarsgård) znajduje na podwórzu starej kamienicy, pobitą i na wpół przytomną kobietę, Joe (Charlotte Gainsbourg). Kobieta nie chce jechać do szpitala, zatem mężczyzna decyduje się opatrzyć jej rany we własnym mieszkaniu. Bohaterka rozpoczyna historię swojego erotycznego życia nimfomanki, złożoną z ośmiu rozdziałów, od najmłodszych lat, poprzez wczesną młodość, aż do osiągnięcia dorosłości. Seligman uzupełnia dialog barwnymi dygresjami na temat wędkarstwa, teorii Fibonacciego oraz utworami Jana Sebastiana Bacha. Genialna Uma Thurman z pewnością zasługuje na poklask, stworzyła ona niewielką, aczkolwiek zasługującą na wszelkie filmowe laury rolę.

 

To jedno z najlepszych dzieł von Triera, opowieść pełna przewrotnych pomysłów, ze sporą dawką humoru. (...) To trzeci obraz von Triera - po Antychryście i Melancholii - z udziałem Charlotte Gainsbourg, w którym aktorka daje swój najodważniejszy popis w karierze, a zarazem to jej najlepsza i najbardziej naturalna rola. Jest tu kobietą pełną energii, która może nie potrafi zrozumieć swoich działań, ale pragnienie życia popycha ją wciąż do przodu, bez względu na wszystko.

~Indiewire~

Nimfomanka

 

“Nimfomanka” to opowieść o wolności, zniewoleniu... rzecz o cierpieniu, miłości, samotności i rozpaczliwym poszukiwaniu kontaktu z drugim człowiekiem. To także obiecany w trailerach seks, choć uprawiany na planie, to realistyczny i nieupiększony, który czasami wygląda... niedorzecznie.

Reżyser filmȯw Breaking the Waves (1996), Dancer in the Dark (2000), Dogville (2003), Antichrist (2009), Melancholia (2011), przekonuje nas, iż jesteśmy więźniami własnej seksualności, najpotężniejszego z żywiołów.

Zapomnijmy o miłości...

 

Szczegóły filmu:

 „ NYMPHOMANIAC” (“NIMFOMANKA”)

Rok produkcji: 2013
Reżyser: Lars von Trier
Scenarzysta: Lars von Trier
Kraj: Belgia, Dania, Francja, Niemcy, Wielka Brytania
Gatunek: Dramat, Erotyczny
Czas trwania: "Volume I" - 118 min., "Volume II" - 123 min.

 

Szczegóły seansu:

Data: 06 czerwca (piątek)
Godzina 19.30

 

Po projekcji zapraszam do dyskusji na tematy dotyczące filmu i nie tylko...
Kawa i herbata oraz popcorn będą dostępne za darmo. Alkohol - we własnym zakresie.
Cena biletu: dotacja (koszty wynajmu, licencji).
Darmowy parking.

 

Zapraszam serdecznie.

Agnieszka Sobieraj
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Tel: 07707604245
Klub Filmowy “FRAME”
The Beehive Community Centre, St. Martins Street, Millfield, Peterborough, PE1 3BD.

 Nimfomanka

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
TANIE KURSY UK NA WSZYSTKIE WOZKI WIDLOWE I MASZYNY BUDOWLANE, UPRAWNIENIA UK I SZKOLENIA UK – PROMOCJA OD £150
ABC