1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 20.5.2019
   accidentZigZag-Baner    
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

Szkółka siatkarska w Londynie prowadzi nabór dzieci

szkolka_siatkarska_londyn_peterboroughSiatkówka to sport, w którym Polacy mają wiele do powiedzenia - świetna liga, mocne reprezentacje i organizacja dużych imprez. To wszystko sprawia, że system szkolenia młodzieży prowadzony przez polskich trenerów uznawany jest za najlepszy na świecie. Także w Anglii Polacy od wielu lat przyczyniają się do rozwoju wyspiarskiej siatki. Najstarszym klubem w lidze jest założona przez polskich harcerzy Polonia Londyn, a polscy zawodnicy od lat są filarami wielu brytyjskich drużyn.

 

To właśnie w Polonii Londyn przez kilkanaście ostatnich lat grał rozgrywający - Grzegorz Niski. Z wykształcenia magister wychowania fizycznego i instruktor siatkówki. Siatkę od lat łączył z pracą zawodową - grając w lidze zdobywał z Polonią angielskie mistrzostwa i puchary. Teraz, po latach grania, postanowił swoją wiedzę i umiejętności przekazać młodszym zawodnikom - założył w Londynie szkółkę siatkarską. Chce, żeby była najlepsza w Angli

- Od jakiegoś czasu myślałem o prowadzeniu zajęć siatkarskich w Anglii – komentuje dyrektor sportowy szkółki, Grzegorz Niski - Zajmowałem się tym w Polsce, w Anglii z kolei grałem w najwyższej lidze siatkarskiej i z Polonią Londyn zdobywałem najważniejsze trofea. Przygotowanie teoretyczne mam - jestem nauczycielem i instruktorem siatkówki. Ten sport w Anglii zaczyna się rozwijać i jest zapotrzebowanie na wysokiej jakości szkolenie młodzieży. Z moją wiedzą popartą polską myślą trenerską - szanse na sukces są duże.

Aktualnie prowadzony jest nabór dzieci i młodzieży zainteresowanych rozpoczęciem przygody z siatką. Zajęcia prowadzone są w zachodnim Londynie - w dzielnicy Ealing - w hali sportowej St Benedict’s School. Dzieci i młodzież w wieku od dziewięciu do piętnastu lat wraz z rodzicami mogą się zgłaszać na otwarte treningi.

- Zainteresowanie było spore. Myślę, że już niedługo będziemy organizować dodatkowe treningi, także w innych halach i dniach tygodnia. Siatkówka to sport, który uprawiać może każdy, dodatkowo jak żaden inny uczy on pracy w grupie. Jest to też dyscyplina stosunkowo mało popularna w Anglii, więc szanse wybicia się przez młodzież są duże - mówi trener Niski.

CBL Polonia Londyn to klub związany umową partnerską z aktualnym Mistrzem Polski - PGE Skrą Bełchatów - współpraca dotyczy między innymi szkolenia młodzieży i poszukiwania talentów.

- To pewne, że szkolenie będzie na bardzo wysokim poziomie, a najlepsi zawodnicy będą przedstawieni bełchatowskim trenerom. W Anglii poważne szkolenie młodzieży zaczyna się właśnie na dobre. Możliwość wykorzystywania wiedzy i umiejętności z Polski daje tu wielkie pole do popisu. Chcemy być najlepsi w Anglii. Zajęcia są otwarte dla wszystkich dzieci, nie tylko polskojęzycznych. Liczę, że za kilka lat zawodnicy rozpoczynający karierę u nas będą filarami swoich drużyn grających nie tylko w Anglii, ale i w całej Europie - powiedział wiceprezes CBL Polonii, Bartek Łuszcz. 

Więcej informacji na temat zapisów i otwartych treningów, można uzyskać pod adresem mailowym Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
KURSY I SZKOLENIA NA MASZYNY BUDOWLANE CPCS – CSCS TAKIE JAK- KOPARKI – WYWROTKI - WALCE – WOZKI TELESKOPOWE – LADOWRKI CPCS – IPAF LUBDRIVER  CPC 35H . SZUKASZ PRACY ? PODNIES SWOJE KWALIFIKACJE I ZACZNIJ ZARABIAC WIECEJ !
ABC