1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 17.2.2019
   accidentZigZag-Baner    sat montaz
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

Weź udział w Międzynarodowym Konkursie Filmowym „Solidarity Shorts”

solidarity shortsCzym dla mnie jest dzisiaj idea solidarności? – na to pytanie odpowiedzą twórcy filmów amatorskich z całego świata, którzy wezmą udział w konkursie „Solidarity Shorts”. Etiudy można zgłaszać do 31 lipca 2014 roku. Konkurs wspiera Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

 

Każdy twórca z dowolnego kraju na świecie, który ukończył 18 lat, może zgłosić do konkursu krótki film trwający od jednej do trzech minut. Metoda realizacji jest dowolna, można nakręcić film kamerą filmową, aparatem fotograficznym, telefonem komórkowym lub stworzyć animację. W zależności od rodzaju filmu należy zgłosić go do jednej z trzech kategorii: fabuła, dokument lub animacja.

Konkurs, który organizują wspólnie Instytut Lecha Wałęsy i Gdyńska Szkoła Filmowa, przy wsparciu Ministerstwa Spraw Zagranicznych i portalu Culture.pl, zachęca filmowców do zastanowienia się nad współczesnymi relacjami między ludźmi i kulturami.

Na zwycięzców czekają bilety lotnicze do Polski i pieniądze na pokrycie kosztów pobytu nad Wisłą, a także wstęp na 39. Festiwal Filmów Fabularnych w Gdyni, jeden z największych w Polsce, który w tym roku odbędzie się w dniach od 15 do 20 września. Laureaci będą też mogli spotkać się z legendarnym liderem „Solidarności” i laureatem Pokojowej Nagrody Nobla - Lechem Wałęsą, a także zwiedzić Gdańsk, miejsce narodzin ruchu społecznego, który zmienił Polskę i doprowadził do zmiany systemu. Filmy nagrodzone w pierwszej edycji konkursu można obejrzeć w galerii Culture.pl w ramach globalnego projektu Google Culture Institute.

Prace do drugiej edycji konkursu można zgłaszać poprzez oficjalną stronę internetową Solidarity Shorts: http://solidarityshorts.org/, na której można również oglądać już zgłoszone filmy i głosować na swoich faworytów. 

Informacja przygotowana przez Biuro Rzecznika Prasowego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
TANIE KURSY UK NA WSZYSTKIE WOZKI WIDLOWE I MASZYNY BUDOWLANE, UPRAWNIENIA UK I SZKOLENIA UK – PROMOCJA OD £150
ABC