1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 20.5.2019
   accidentZigZag-Baner    
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

Prezydent RP z wizytą zagraniczną w Wielkiej Brytanii

prezydent duda ukAndrzej Duda przyjedzie do Wielkiej Brytanii na jedną ze swoich pierwszych wizyt zagranicznych po objęciu funkcji Prezydenta RP. Stanie się to we wtorek, 15 września. Ta oraz inne podróże w początkowym okresie urzędowania wskazują główne kierunki polityki zagranicznej prezydenta Dudy.

- W Londynie prezydent będzie uczestniczył w obchodach 75. rocznicy Bitwy o Anglię z udziałem rodziny królewskiej, ale także będzie miał rozmowy dwustronne z premierem Davidem Cameronem - powiedział minister w Kancelarii Prezydenta, odpowiedzialny za sprawy zagraniczne, Krzysztof Szczerski.

Pierwsza zagraniczna wizyta prezydenta Andrzeja Dudy odbędzie się 23 sierpnia w Estonii w rocznicę podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow. 

Jeszcze w tym samym miesiącu prezydent wraz z małżonką uda się do Berlina, gdzie odbędzie rozmowy dwustronne z prezydentem Joachimem Gauckiem, kanclerz Angelą Merkel i z ministrem spraw zagranicznych Frankiem-Walterem Steinmeierem.

Natomiast pod koniec września prezydent będzie przebywał z wizytą w Nowym Jorku, gdzie będzie miał wystąpienie na corocznej sesji Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych.

Weźmie również udział w spotkaniu prezydentów Grupy Arraiolos oraz Grupy Wyszehradzkiej, a także w spotkaniu prezydentów przed szczytem NATO w Bukareszcie.

Cykl wizyt w pierwszych 100 dniach prezydentury ma zakończyć wizyta w Pekinie, gdzie prezydent Duda będzie uczestniczyć jako szef polskiej delegacji na szczycie Chiny – Europa Środkowo-Wschodnia.

- Trwają także rozmowy na temat wizyt w Paryżu, Brukseli, a także na temat spotkania z Prezydentem Ukrainy (w Kijowie lub Warszawie) - poinformował w poniedziałek Krzysztof Szczerski. - To są wizyty, których celem jest praca na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa Polski i promowania interesów gospodarczych Polski - zaznaczył minister.

 

Fot.: Łukasz Kamiński/www.prezydent.pl

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
KURSY I SZKOLENIA NA MASZYNY BUDOWLANE CPCS – CSCS TAKIE JAK- KOPARKI – WYWROTKI - WALCE – WOZKI TELESKOPOWE – LADOWRKI CPCS – IPAF LUBDRIVER  CPC 35H . SZUKASZ PRACY ? PODNIES SWOJE KWALIFIKACJE I ZACZNIJ ZARABIAC WIECEJ !
ABC