1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 25.5.2019
   accidentZigZag-Baner    
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

Wybory parlamentarne w Polsce – zagłosuj w Peterborough

wybory parlamentarne 2015 ukW związku ze zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi w Polsce, dla osób zainteresowanych głosowaniem w UK, przedstawiamy stosowane obwieszczenie Konsula Generalnego RP w Londynie, jednocześnie informując, że głosowanie w komisji wyborczej będzie możliwe w Peterborough.

Zgodnie z postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 17 lipca 2015 r. w sprawie zarządzenia wyborów do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, termin głosowania został wyznaczony na 25 października 2015 roku (niedziela). Głosowanie odbędzie się w godzinach 7.00 – 21.00 czasu miejscowego.

Wyborca stale zamieszkały za granicą oraz wyborca stale zamieszkały w Polsce, a przebywający czasowo za granicą może oddać głos w wyborach do Sejmu i Senatu RP osobiście lub drogą korespondencyjną.

Osobiście – w lokalach obwodowych komisji wyborczych, (lista obwodowych komisji wyborczych wraz z adresami poniżej); rejestracja do głosowania osobistego będzie możliwa najpóźniej do czwartku, 22 października 2015 r.

Korespondencyjnie – rejestracja do głosowania korespondencyjnego będzie możliwa najpóźniej do środy, 7 października 2015 r.

Zgodnie z art. 16 par. 3 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. Kodeks Wyborczy (Dz. U. nr 21 poz. 112, z późn. zm.) w okręgu konsularnym Wydziału Konsularnego w Londynie utworzono następujące obwody głosowania w wyborach do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej dla obywateli polskich przebywających za granicą:

 

komisje wyborcze uk

 

DODATKOWE INFORMACJE O SPOSOBIE REJESTRACJI I GŁOSOWANIA W WYBORACH DO SEJMU I SENATU RP – 25 PAŹDZIERNIKA 2015 r.

Prawo wybierania w wyborach do Sejmu i Senatu RP w obwodach utworzonych za granicą posiada:

- obywatel polski, który najpóźniej w dniu głosowania kończy 18 lat,

- posiadający ważny polski paszport lub dowód osobisty,
- po dokonaniu zgłoszenia do spisu wyborców prowadzonego przez konsula lub przedstawieniu zaświadczenia o prawie do głosowania wydanego przez urząd gminy lub konsula.

Warunkiem wzięcia udziału w wyborach w obwodach utworzonych za granicą jest:

- zarejestrowanie się w spisie wyborców prowadzonym przez właściwego terytorialnie konsula RP lub przedstawienie zaświadczenia o prawie do głosowania wydanego przez urząd gminy lub konsula.

Zgłoszeń do spisu wyborców dokonuje się:

- za pomocą elektronicznego systemu rejestracji e-Wybory:https://ewybory.msz.gov.pl /, (najdogodniejszy i najefektywniejszy sposób rejestracji, generujący dla wyborców elektroniczne potwierdzenie zgłoszenia do spisu wyborców);

- e-mailem: wysyłając wypełniony formularz na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.;

- pisemnie wysyłając wypełniony formularz na adres: Consular Section, Embassy of the Republic of Poland, 10 Bouverie Street, EC4Y 8AX London;

- telefonicznie: pod numerem +44 207 8228 963;

- faksem wysyłając wypełniony formularz na numer + 44 207 9363 571;

- osobiście w siedzibie Wydziału Konsularnego Ambasady RP w Londynie (10 Bouverie Street, EC4Y 8AX London) w godzinach obsługi interesantów: poniedziałek w godz. 11.00-17.00, wtorek-piątek w godz. 8.30-14.30;

- telegraficznie.

Formularz zgłoszenia do spisu wyborców można pobrać tutaj.

Kolejne informacje na temat wyborów do Sejmu i Senatu RP publikowane będą sukcesywnie na stronie internetowej Ambasady RP w Londynie: http://www.londyn.msz.gov.pl/.

Informacje na temat wyborów do Sejmu i Senatu RP dostępne są również na stronie internetowej Państwowej Komisji Wyborczej pod adresem.http://parlament2015.pkw.gov.pl/.

 

Żródło: www.londyn.msz.gov.pl

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
KURSY I SZKOLENIA NA MASZYNY BUDOWLANE CPCS – CSCS TAKIE JAK- KOPARKI – WYWROTKI - WALCE – WOZKI TELESKOPOWE – LADOWRKI CPCS – IPAF LUBDRIVER  CPC 35H . SZUKASZ PRACY ? PODNIES SWOJE KWALIFIKACJE I ZACZNIJ ZARABIAC WIECEJ !
ABC