1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 26.3.2019
   accidentZigZag-Baner    sat montaz
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

Polskie talenty piłkarskie w Wielkiej Brytanii

talenty pilkarskie ukTrzydziestu utalentowanych piłkarzy i piłkarek polskiego pochodzenia, występujących na co dzień w Anglii, Irlandii, a także Szwecji i Hiszpanii przyjechało do Londynu na zaproszenie Polskiego Związku Piłki Nożnej i Ambasady RP.

Spotkanie w Ambasadzie RP w Londynie było co prawda inauguracyjnym na Wyspach Brytyjskich, ale jednocześnie był to ósmy zlot zorganizowany przez PZPN we współpracy z polskimi placówkami zagranicznymi. Od 2008 roku spotkania młodych piłkarzy polskiego pochodzenia z Niemiec, Francji, Belgii i Holandii są corocznie organizowane przez Konsulat Generalny RP w Kolonii.

- Tym razem poszliśmy o krok dalej i nie dość, że zmieniliśmy miejsce, to jeszcze zorganizowaliśmy mecz towarzyski z Queens Park Rangers. Wzięli w nim udział zawodnicy w rocznikach 2002/2003. Ogromne podziękowania dla tej grupy ludzi, która umożliwiła nam to spotkanie - opowiada Maciej Chorążyk.

Pomysłodawcami inicjatywy są szef skautingu w departamencie szkolenia i rozgrywek międzynarodowych PZPN Maciej Chorążyk  oraz Jakub Wawrzyniak z MSZ.

- Cieszymy się, że młodzi Polacy z Wysp chcą grać dla kadry narodowej, a z drugiej strony PZPN dokłada wszelkich starań, by to marzenie młodych piłkarzy mogło się spełnić – mówił zastępca ambasadora RP w Londynie Dariusz Łaska.

- Dzisiejsze spotkanie to potężny krok naprzód dla naszej sekcji. Spotkanie na Wyspach Brytyjskich, w ojczyźnie futbolu, to logiczna konsekwencja naszych dotychczasowych działań. Organizacja takiego spotkania była jedynie kwestią czasu – zaznaczył Maciej Chorążyk, dodając, że „współpraca ambasady z PZPN da pierwszej reprezentacji kolejnych piłkarzy o międzynarodowym formacie”.

Po meczu, w Ambasadzie RP, odbyło się oficjalne spotkanie z udziałem przedstawicieli PZPN.Obok młodych talentów i ich rodzin w spotkaniu wzięli udział także polscy trenerzy i skauci z Wielkiej Brytanii oraz delegacja PZPN na czele z rzecznikiem prasowym Jakubem Kwiatkowskim i trenerami młodzieżowych reprezentacji Polski Bartłomiejem Zalewskim, Dariuszem Gęsiorem i Maciejem Borowskim. Oprócz chłopców, mieszkających na terenie Wielkiej Brytanii, do Londynu przyjechało 2 zawodników z Irlandii, 2 z Hiszpanii i jeden ze Szwecji.

Zachęcamy do obejrzenia ciekawej relacji video z tego wyjątkowego wydarzenia:

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
KURSY I SZKOLENIA NA MASZYNY BUDOWLANE CPCS – CSCS TAKIE JAK- KOPARKI – WYWROTKI - WALCE – WOZKI TELESKOPOWE – LADOWRKI CPCS – IPAF LUBDRIVER  CPC 35H . SZUKASZ PRACY ? PODNIES SWOJE KWALIFIKACJE I ZACZNIJ ZARABIAC WIECEJ !
ABC