1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 20.10.2018
   accidentZigZag-Baner    sat montaz
polbud omega   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

Przypomnienie o rejestracji do spisu wyborców

spis wyborcow peterboroughW maju odbędą się lokalne wybory samorządowe, w których mieszkańcy miasta mianują 60 nowych radnych. Polacy w Peterborough, jako rezydenci z innego kraju UE, również mogą wziąć w nich udział i wskazać, kto ma zostać reprezentantem ich dzielnicy. Warunek jest jeden – trzeba znaleźć się w spisie wyborców.

Mieszkańcy mają czas do 18 kwietnia, aby upewnić się, że ich imię i nazwisko znajduje się w spisie. Osoby, których zabraknie na liście, nie zagłosują w wyborach w maju.

Sam fakt płacenia przez nas council tax nie oznacza automatycznego wpisu do rejestru – choć wiele osób wciąż tak myśli. Najszybszą drogę rejestracji dostarcza nam strona internetowa: www.gov.uk/register-to-vote . Można również osobiście pojawić się i zarejestrować w ratuszu, przy czym trzeba będzie okazać dowód tożsamości oraz potwierdzenie adresu. Możliwe jest także wypełnienie i odesłanie formularza rejestracyjnego (można go zamówić dzwoniąc pod numer 01733 452249 bądź wysyłając maila na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ).

Wybory odbędą się w czwartek, 5 maja. Wyniki poznamy w nocy, gdy tylko podliczone zostaną wszystkie głosy.

Rejestracja do spisu wyborców, oprócz szansy na decydowanie o swoim najbliższym otoczeniu, poprawia dodatkowo naszą zdolność kredytową – warto o tym pamiętać, jeśli w przyszłości czekają nas jakieś zobowiązania finansowe, np. kredyt na zakup nieruchomości w UK.

Uwaga! Rejestracja do spisu wyborców nie upoważni nas do wzięcia udziału w czerwcowym referendum w sprawie dalszej obecności Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej - rezydenci z krajów unijnych zostali wyłączni z możliwości głosowania.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
Odszkodowania londyn anglia Birmingham , odszkodowania powypadkowe w uk , odszkodowania w milton keynes londynie odszkodowania w uk , wypadek w uk wypadek w london, szkocja
ABC