1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 25.2.2018
fizjoterapia 170x200 jumaro 2017 BANER ODSZKODOWANIA  ZigZag-Baner    sat montaz
anteny ulotkapolbud omega   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

Szukamy szpiku dla Kacpra

goldiszewicz 1Wizyta siedmioletniego Kacpra Goldiszewicza z Nuneaton u lekarza początkowo nie zapowiadała tragedii. Chłopca bolało uszko. Doktor stwierdził zapalenie ucha oraz przepisał antybiotyk. Po jego podaniu Kacper miał jednak problemy z oddychaniem, wieczorem więc ponownie znalazł się u lekarza. Dziecku pobrano krew na rutynowe badania. Wynik był jednoznaczny – białaczka.

Od 22 listopada chłopczyk przeszedł juz dwie serie chemii. Niedługo czeka go kolejna, ale ponieważ jest w największej grupie ryzyka, potrzebuje nowego szpiku. Obecnie trwają poszukiwania osoby, której szpik będzie można Kacprowi przeszczepić.

Jak sprawdzić, czy samemu można pomóc choremu chłopcu? To, wbrew pozorom, nie jest trudne, bolesne czy niebezpieczne. Wystarczy tylko kilka minut czasu na rejestrację. A potem należy poczekać na przesyłkę, zrobić wymaz z jamy ustnej i odesłać pod wskazany adres. Zarejestrować się można na następujących stronach: www.anthonynolan.org (wiek 16-30) albo www.dkms.org (wiek 17-55).

Więcej informacji na temat dzielnego chłopca i jego choroby można odnaleźć na tej stronie.

 

goldiszewicz plakat 1

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
Odszkodowania londyn anglia Birmingham , odszkodowania powypadkowe w uk , odszkodowania w milton keynes londynie odszkodowania w uk , wypadek w uk wypadek w london, szkocja
ABC