1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 23.5.2019
   accidentZigZag-Baner    
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

Polacy aplikują o brytyjskie obywatelstwo

obywatelstwo brytyjskie 2017Liczba obywateli państw Unii Europejskiej, ubiegających się o brytyjskie obywatelstwo, wzrosła prawie dwukrotnie od momentu przeprowadzenia referendum w sprawie Brexitu na Wyspach. Przyczyny tego wzrostu należy upatrywać w niepewności co do statusu przybyszy z UE, gdy Wielka Brytania opuści struktury unijne w marcu 2019 roku.

W ubiegłym tygodniu do informacji publicznej zostały podane najnowsze dane z różnych źródeł, które jednoznacznie potwierdziły, że tysiące obywateli UE opuszcza UK – a znaczna część z pozostających postarała się o uzyskanie brytyjskiego obywatelstwa.

Według raportu Home Office, w roku zakończonym w czerwcu 2017 obywatele UE złożyli 28,502 wniosków o brytyjskie obywatelstwo – o 12,631 więcej niż w ubiegłych 12 miesiącach.

Aplikacje od osób pochodzących z centralnej i wschodniej Europy zwiększyły się o 45%. Wniosków było 9,841 – z czego 6,179 złożyli Polacy.

Włosi zaaplikowali 2,950 razy, wniosków od Francuzów było 2,508, a od Niemców – 2,338.

Aby móc starać się o obywatelstwo brytyjskie, należy na Wyspach przemieszkać w sposób ciągły przynajmniej pięć lat. Koszt złożenia wniosku wynosi obecnie £1,282.

Inne dane pokazują dodatkowo ostry wzrost w liczbie dokumentów, wydawanych mieszkańcom z innych krajów unijnych w UK, potwierdzających ich prawo do stałego pobytu. Mówimy tutaj o 130,000 takich potwierdzeń,wydanych do końca czerwca tego roku.

Prawa ponad trzech milionów obywateli EU w UK oraz 1,3 mln Brytyjczyków żyjących w Europie, są jednym z kluczowych zagadnień podczas negocjacji Brytanii z Brukselą. I choć obie strony apelują o szybkie rozwiązanie kwestii – droga do takowego wydaje się być jeszcze długa oraz wyboista.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
KURSY I SZKOLENIA NA MASZYNY BUDOWLANE CPCS – CSCS TAKIE JAK- KOPARKI – WYWROTKI - WALCE – WOZKI TELESKOPOWE – LADOWRKI CPCS – IPAF LUBDRIVER  CPC 35H . SZUKASZ PRACY ? PODNIES SWOJE KWALIFIKACJE I ZACZNIJ ZARABIAC WIECEJ !
ABC