1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 23.5.2019
   accidentZigZag-Baner    
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

Atak na Polaków w Peterborough – wyrok sądu

atak na polakow peterborough 2Sprawa, która wstrząsnęła opinią publiczną w naszym mieście na początku marca tego roku, doczekała się swojego sądowego finału. Rzecz tyczy się pary Polaków, werbalnie zaatakowanej i brutalnie znieważonej przez 30-letniego Aruna Ali po zdarzeniu drogowym, do którego doszło w dniu 24 lutego przy Alexandra Road w Peterborough. Czy wyrok sądu, o którym piszemy w dalszej części artykułu, można uznać za sprawiedliwy i satysfakcjonujący?

Przypomnijmy, że Arun Ali, zamieszkały przy Outfield w dzielnicy Bretton, dopuścił się skandalicznego zachowania wobec Karoliny Delegi oraz Mariusza Delegi po tym, jak jego Volkswagen oraz Audi Polaków zahaczyły się lusterkami podczas jazdy. Ali zawrócił i dogonił samochód pary, zagradzając jej drogę a następnie wysiadł z auta i wykrzyczał serię obelg i przekleństw do Mariusza Delegi. Nie oszczędził również Polki, która w międzyczasie postanowiła nagrać całość zdarzenia telefonem komórkowym.

Jak można wywnioskować z nagrania, które w internecie zostało obejrzane ponad 15 milionów razy, zdenerwowany trzydziestolatek skierował do Polaka te oto słowa:

- Spójrz na siebie. Jesz wieprzowinę i wyglądasz jak świnia. Jesteś pie****oną świnią! Ty pie****na cioto!

Wyzwisk nie udało się powstrzymać pomimo zwrócenia mężczyznie uwagi na fakt, że jego wypowiedzi są rasistowskie.

Video pokazuje, że oberwało się także Polce. - Zabieraj ten pie****ony telefon sprzed mojej twarzy – krzyknął Arun Ali, a następnie nazwał kobietę "su*ą". Później chciał ją opluć, popchnął ją, wytrącił telefon z ręki i opuścił miejsce zdarzenia.

Krótko po tym, Arun Ali stawił się przed Peterborough Magistrates Court, gdzie został oskarżony o napaść, napaść na tle rasowym, zakłócanie porządku publicznego, zakłócanie porządku publicznego na tle rasowym oraz o nieostrożną jazdę.

Podczas krótkiego przesłuchania, mężczyzna przyznał się do napaści na Polkę. Odmówił jednak wzięcia odpowiedzialności za pozostałe, zarzucane mu czyny twierdząc, że jest niewinny. Na rozprawie pojawiła się liczna grupa złożona z członków rodziny i przyjaciół, która wspierała winowajcę w czasie przesłuchania.

W poniedziałek, 23 października, podczas kolejnej rozprawy, Ali próbował przy pomocy swojego obrońcy zrzucić winę za swoje zachowanie na barki Polaków twierdząc, że to oni użyli wobec niego rasistowskiego wyzwiska, nazywając „terrorystą”. Sędzia jednak nie dał wiary słowom mężczyzny.

Ali zarzucił również Mariuszowi Deledze, że ten go popchnął – Polak jednak wytłumaczył, że jedynie odepchnął Aliego, gdy ten stał się prowokujący podczas konfrontacji.

Obrońca, Stephen Kennedy, poinformował jednocześnie sąd, że od momentu i w wyniku zdarzenia Arun Ali stracił swoją pracę i do tej pory ma problem ze znalezieniem nowej.

Sędzia postanowił oczyścić Aruna z zarzutów napaści na tle rasowym oraz zakłócania porządku publicznego na tle rasowym. - Nie jestem przekonany, że twoje postępowanie było umotywowane względami rasowymi – zwrócił się do Aliego. - To zachowanie nie pokazuje wrogości wobec jakiejkolwiek grupy rasowej.

- To była drogowa furia – dodał sędzia.

Ali został więc uznany za winnego nieostrożnej jazdy oraz używania znieważającego słownictwa. Będzie musiał teraz przepracować 150 godzin na cele społeczne i zapłacić po £250 dla poszkodowanego Polaka i Polki. Czeka go również 20 dni resocjalizacji i przyjęcie trzech punktów karnych w swoim prawie jazdy.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
CPC 35H UPRAWNIENIA – KURSY I SZKOLENIA CPC 35H TRENING  UK – 7H – 35 GODZIN LICENCJA CPC – GWARANCJA NAJNIŻSZYCH CEN !!!
ABC