1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 19.1.2018
fizjoterapia 170x200MT 170x200px(bedfordpl) jumaro 2017 BANER ODSZKODOWANIA  ZigZag-Baner    sat montaz
anteny ulotkapolbud omega   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

Sukcesy polskich szkółek piłkarskich

szkolki pilkarskie peterborough 2017Rok 2017 polskie szkółki piłkarskie Pl United Peterborough oraz Eunice Huntingdon mogą zaliczyć jak bardzo udany. Na szczególną uwagę zasługuje kilka sukcesów – efektów pracy młodych zawodników przy ogromnym zaangażowaniu szkoleniowców. Zanim o nich opowiemy, przypomnijmy, że zapisy zdolnych chłopców i dziewcząt do szkółek trwają cały czas.

Kilka tygodni temu w ambasadzie RP w Londynie odbyło się specjalne spotkanie 52-osobowej grupy najbardziej utalentowanych młodych piłkarzy i piłkarek z Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Irlandii, Szwecji i Włoch ze skautami i trenerami Polskiego Związku Piłki Nożnej (PZPN). Na to wydarzenie zaproszenie otrzymały dwie piłkarki PL United Peterborough – Wanessa Wiśniewska oraz Michalina Sekuła.

Dziewczęta, na co dzień trenujące pod okiem Wacława Auguściaka i Krystiana Piekarza, rozpoczęły swoją przygodę z piłką nożną zupełnie przypadkowo. Obie bowiem na pierwsze treningi przychodziły w charakterze opiekunek swoich braci. Po pewnym czasie jednak postanowiły same spróbować swoich sił z – jak widać – dobrymi sukcesami. Ich pracę cechuje olbrzymi zapał oraz determinacja w dążeniu do celu.

Trenerka reprezentacji kobiet do lat 17, pani Nina Patalon, podczas spotkania w ambasadzie, wykazała zainteresowanie talentem dziewczynek i obiecała obserwować Wanessę oraz Michalinę pod kątem gry w polskiej reprezentacji piłki nożnej do lat 14. Trzymamy kciuki za obie zawodniczki!

Również całkiem niedawno czterech zawodników szkółki od trenera Grzegorza Misiury dostało się do Leicester Development Academy. Tymi piłkarzami są: Kiron Richardson, Marcel Fulianty, Stanisław Skowroński i Kuba Mierzejewski. Warto wspomnieć, że wcześniej dwóch najmłodszych adeptów gry w piłkę w szkółce czyli Wojciech Błękicki i Leon Piekarz, zostało przyjętych do akademii Posh Peterborough – drużyny piłkarskiej, której zespół seniorów gra w League One.

- Cały czas powtarzamy wraz z trenerami swoim podopiecznym, że w tym momencie nieważne są wyniki lecz postępy, jakich dzieci dokonują z treningu na trening – komentuje trener Grzegorz Misiura. - My, jako szkółki, dalej będziemy iść obraną przez nas drogą, ponieważ przynosi ona sukcesy.

 

szkolki pilkarskie peterborough 2017 slider

Selekcjonerka reprezentacji U17, Nina Patalon, rozmawia z zawodniczkami i trenerem PL United Peterborough podczas 
spotkania w ambasadzie RP w Londynie.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
Odszkodowania londyn anglia Birmingham , odszkodowania powypadkowe w uk , odszkodowania w milton keynes londynie odszkodowania w uk , wypadek w uk wypadek w london, szkocja
ABC