1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 22.2.2019
   accidentZigZag-Baner    sat montaz
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

Sukcesy polskich szkółek piłkarskich

szkolki pilkarskie peterborough 2017Rok 2017 polskie szkółki piłkarskie Pl United Peterborough oraz Eunice Huntingdon mogą zaliczyć jak bardzo udany. Na szczególną uwagę zasługuje kilka sukcesów – efektów pracy młodych zawodników przy ogromnym zaangażowaniu szkoleniowców. Zanim o nich opowiemy, przypomnijmy, że zapisy zdolnych chłopców i dziewcząt do szkółek trwają cały czas.

Kilka tygodni temu w ambasadzie RP w Londynie odbyło się specjalne spotkanie 52-osobowej grupy najbardziej utalentowanych młodych piłkarzy i piłkarek z Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Irlandii, Szwecji i Włoch ze skautami i trenerami Polskiego Związku Piłki Nożnej (PZPN). Na to wydarzenie zaproszenie otrzymały dwie piłkarki PL United Peterborough – Wanessa Wiśniewska oraz Michalina Sekuła.

Dziewczęta, na co dzień trenujące pod okiem Wacława Auguściaka i Krystiana Piekarza, rozpoczęły swoją przygodę z piłką nożną zupełnie przypadkowo. Obie bowiem na pierwsze treningi przychodziły w charakterze opiekunek swoich braci. Po pewnym czasie jednak postanowiły same spróbować swoich sił z – jak widać – dobrymi sukcesami. Ich pracę cechuje olbrzymi zapał oraz determinacja w dążeniu do celu.

Trenerka reprezentacji kobiet do lat 17, pani Nina Patalon, podczas spotkania w ambasadzie, wykazała zainteresowanie talentem dziewczynek i obiecała obserwować Wanessę oraz Michalinę pod kątem gry w polskiej reprezentacji piłki nożnej do lat 14. Trzymamy kciuki za obie zawodniczki!

Również całkiem niedawno czterech zawodników szkółki od trenera Grzegorza Misiury dostało się do Leicester Development Academy. Tymi piłkarzami są: Kiron Richardson, Marcel Fulianty, Stanisław Skowroński i Kuba Mierzejewski. Warto wspomnieć, że wcześniej dwóch najmłodszych adeptów gry w piłkę w szkółce czyli Wojciech Błękicki i Leon Piekarz, zostało przyjętych do akademii Posh Peterborough – drużyny piłkarskiej, której zespół seniorów gra w League One.

- Cały czas powtarzamy wraz z trenerami swoim podopiecznym, że w tym momencie nieważne są wyniki lecz postępy, jakich dzieci dokonują z treningu na trening – komentuje trener Grzegorz Misiura. - My, jako szkółki, dalej będziemy iść obraną przez nas drogą, ponieważ przynosi ona sukcesy.

 

szkolki pilkarskie peterborough 2017 slider

Selekcjonerka reprezentacji U17, Nina Patalon, rozmawia z zawodniczkami i trenerem PL United Peterborough podczas 
spotkania w ambasadzie RP w Londynie.

Komentarze   

-2 #1 Marcin 2018-03-26 19:23
Normalnie porażka panowie i panie cyganie teraz tam graham A jeden trener szkoli 21 dzieci normalnie porażka niema żadnych meczy bo trener woli zarabiać kasę na prywatnych treningach i niema czasu tam się liczy tylko kasa a nie dzieci nie polecam normalnie jakieś żarty tam się dziejom to co się tam dzieje tego się nie da opisać to czeka zobaczyć ...
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
TANIE KURSY UK NA WSZYSTKIE WOZKI WIDLOWE I MASZYNY BUDOWLANE, UPRAWNIENIA UK I SZKOLENIA UK – PROMOCJA OD £150
ABC