1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 24.3.2019
   accidentZigZag-Baner    sat montaz
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

Wielki Post w polskiej parafii

wielki post peterborough 2018Przed nami Wielki Post czyli wyjątkowy w chrześcijaństwie okres pokuty, podczas którego wierni przygotowują się do przeżycia najważniejszych świąt wielkanocnych. Polska parafia w Peterborough szykuje się zatem do Środy Popielcowej, drogi krzyżowej czy wielkopostnych rekolekcji.

Środa Popielcowa jest początkiem Wielkiego Postu. W tym dniu msze święte wraz z obrzędem posypania głów popiołem odbędą się o 10:45 i 19:15. W Środę Popielcową obowiązuje ścisły post.

W Środę Popielcową składka, tak jak rok temu, będzie przeznaczona jako jałmużna na pomoc Syrii. Akcja organizowana jest przez Caritas Polska.

Droga Krzyżowa odbędzie się w piątek, bezpośrednio po Mszy Świętej o godzinie 19:15.

W Gorzkich Żalach natomiast uczestniczyć można będzie w każdą niedzielę o godzinie 18:45.

Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii poprowadzi ksiądz Marcin Sęk. Rozpoczną się one w niedzielę, 4 marca, mszami świętymi z nauką o 10:45, 12:30 i 19:15. Następnie w poniedziałek, wtorek i środę, parafia w Peterborough zaprosi na msze i naukę o 10:45 i 19:15. Przypominamy, że wierni mogą skorzystać z sakramentu spowiedzi świętej podczas wszystkich mszy.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
KURSY I SZKOLENIA NA MASZYNY BUDOWLANE CPCS – CSCS TAKIE JAK- KOPARKI – WYWROTKI - WALCE – WOZKI TELESKOPOWE – LADOWRKI CPCS – IPAF LUBDRIVER  CPC 35H . SZUKASZ PRACY ? PODNIES SWOJE KWALIFIKACJE I ZACZNIJ ZARABIAC WIECEJ !
ABC