1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 22.2.2019
   accidentZigZag-Baner    sat montaz
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

Wesoły Dzień Dziecka 2018

laxton hall 2018 sliderCo roku w malowniczo położonej posiadłości w Laxton Hall blisko Corby odbywa się Wesoły Dzień Polskiego Dziecka, organizowany przez Polską Misję Katolicką w Anglii i Walii pod patronatem Polskiej Macierzy Szkolnej. To gromadząca tysiące polskich dzieci z całej Wielkiej Brytanii wspaniała całodzienna impreza plenerowa z mnóstwem konkursów, zawodów i zabaw! Nie byliście jeszcze w Laxton Hall? Oto dlaczego warto się tam wybrać w tym roku.

Na jednym z banerów polskiej szkoły sobotniej, wywieszonych w Laxton Hall rok temu, był napis: „Tutaj zaczyna się polska szkoła”. Niewątpliwie trzeba przyznać rację twórcom hasła, ponieważ cały cykl imprez i program w Laxton Hall przygotowany jest specjalnie z myślą o dzieciach, mając na względzie przede wszystkim ich integrację oraz edukację.

Coroczny wyjazd do Laxton Hall to już tradycja wielu szkół sobotnich, a niektóre z nich na stałe wpisały ją do szkolnych kalendarzy jako wydarzenie niemal obowiązkowe, w którym społeczność szkolna powinna uczestniczyć. - Bo nie ma szkoły bez Laxton Hall i Dnia Dziecka w Laxton Hall bez szkół – mówiła nauczycielka reprezentująca jedną ze szkół.

To również miejsce spotkań na prawdziwym wiosennym pikniku, na który umawiają się zaprzyjaźnione z sobą rodziny. Przyjeżdżają tu z kocami, dziecięcymi wózkami i nawet z psami…

Trudno o podobne miejsce na Wyspach, w którym Polacy tak ochoczo i licznie się gromadzą. To przyjaźnie wśród dzieci, jak i dorosłych, biorą swój początek w Laxton Hall. Sprzyja temu atmosfera, klimat, a przede wszystkim wspólnie spędzony czas wypełniony atrakcjami dla dzieci, z mnóstwem konkursów, zawodów i zabaw. To dla niektórych małych dzieci okazja do spotkania się z dziećmi z polskiej szkoły, do której będą chodzić w przyszłości.

Wesoły Dzień Dziecka w Laxton Hall, położonym w sielankowej posiadłości niedaleko Corby, odbędzie się w tym roku 16 czerwca, w godzinach 11.00 - 17.00.

Po raz trzynasty organizatorem tej plenerowej imprezy jest Polska Misja Katolicka a patronem - Polska Macierz Szkolna i Polska Ambasada.

Dzieci biorą udział w licznych konkursach oraz indywidualnych, jak i grupowych konkurencjach sportowych. Uczestniczą w zorganizowanych dla nich zajęciach i warsztatach, mają okazję przejażdżki na kucykach a wielkie dmuchane zjeżdżalnie i tory przeszkód, wymagające dużego wysiłku fizycznego, dają im niesamowitą frajdę.

Staramy się co roku powiększyć ilość ofiarowanych atrakcji. I tak w tym roku będzie sześć koni, dwie zjeżdżalnie, dwa zamki, smok i tor z przeszkodami, a po raz drugi niezmiernie popularny football stołowy, gdzie dzieci przyczepiane są do poziomych prętów. Gracze mogą się przesuwać na prawo i lewo, ale ani do przodu, ani do tyłu. I tak strzelają gole do bramek. No i oczywiście rozgrywki piłki nożnej i siatkówki, szachy, konkurs recytatorski i muzyczny czy wyścigi w workach.


Organizowana z ogromnym rozmachem impreza obsługiwana jest co roku przez ponad setkę wolontariuszy. W konkursach dzieci, jak i całe drużyny, otrzymują wspaniałe nagrody, a przede wszystkim – wspaniale się bawią!

Radosnej atmosfery dopełniają grill serwujący polskie kiełbaski i pierogi oraz dwie kawiarnie z pysznymi wypiekami polskiej kulinarnej tradycji, napojami i lodami.

To niecodzienna okazja, aby na pięknym 35-hektarowym, zielonym terenie starego XVII-wiecznego dworku (w którym znajduje się Dom Spokojnej Starości), przeżyć wspaniały, pełen wrażeń, dzień.

Udział w Wesołym Dniu Polskiego Dziecka jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich chętnych: uczniów polskich szkół sobotnich wraz z rodzicami i nauczycielami, jak i polskich rodzin mieszkających w UK.

Wymagane jest stosowanie się do zasad Regulaminu imprezy.

Zabronione jest rozpalanie grilla.

Większe grupy (ze szkół sobotnich bądź innych organizacji) prosimy o przesłanie e-maila na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. o szacowanej liczebności grupy. Informacje te pomogą Organizatorom w przygotowaniu imprezy. Polskie szkoły sobotnie pragnące zgłaszać drużyny do udziału w grupowych konkurencjach sportowych, proszone są o przesyłanie zgłoszeń na adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Udział w konkurencjach indywidualnych np. konkurs recytatorski czy też muzyczny, zgłasza się na miejscu.

W ramach Dnia Dziecka przewidziane są następujące atrakcje:
- Konkurs recytatorski
- Konkurs muzyczny
- Piłka nożna
- Ping-pong
- Zajęcia artystyczne (m.in wykonywanie: masek, krótkich komiksów, naszyjników, malowanych talerzy, rolkowych zwierzaków z papieru, trójwymiarowych kartek, wachlarzy, wysp na wakacje marzeń, kapeluszy pirata)
- Koniki i kucyki
- Szachy (turniej sędziowany przez profesjonalistów w tej dziedzinie)
- Siatkówka
- Dwa ognie
- Wyścigi w workach
- Zjeżdżalnie: Giant Boot slide, Pink Panther slide
- Human Table Footbal
- 70 ft Run - tor z przeszkodami
- Medieval Activity Run
- 100ft Sporting Activity Run
- Wielkie Bańki Mydlane
- Muzyka i śpiew
- Grill: kiełbaski, pierogi i napoje
- Wata cukrowa
- Firmy promujące swoje usługi
- Dwie kawiarnie serwujące ciasta i gorące napoje
- Puchary i dyplomy dla uczestników zawodów
- Szeroki wybór na stoiskach z książkami

 

W tym roku, jak i w poprzednich latach, odbędzie się również konkurs dla nauczycieli! Będzie to „trójbój”. W tym roku złożą się na niego następujące konkurencje:
1. Wyścig parami z jedną nogą związaną („three-legged race”)
2. Występ recytatorski lub piosenka
3. Rzuty do kosza

Całkowity dochód z kawiarni oraz grilla zostanie przeznaczony na organizację Wesołego Dnia Dziecka w 2019 roku.

Jedna pięciolatka wyznała, że „kocha Laxton i chciałaby tutaj spać, bo wtedy nie będzie musiała tak długo czekać do następnego roku…”.

Zapraszamy na to wspaniałe święto!

Organizatorzy Wesołego Dnia Polskiego Dziecka 2018 w Laxton Hall.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
TANIE KURSY UK NA WSZYSTKIE WOZKI WIDLOWE I MASZYNY BUDOWLANE, UPRAWNIENIA UK I SZKOLENIA UK – PROMOCJA OD £150
ABC