1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 24.4.2019
   accidentZigZag-Baner    sat montaz
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

Skarby Peterborough

peterborough treasuresPeterborough jest miastem z bogatym dziedzictwem historycznym i kulturalnym, które w ostatnich latach wzbogaca dorobek m.in. polskiej społeczności. Przyszedł czas, aby to pokazać i docenić. A okazję ku temu stwarza akcja „Skarby Peterborough” - potrzebna jest tylko pomoc chętnych, polskich mieszkańców miasta.

Akcja, realizowana przez Peterborough Museum a finansowana ze środków Heritage Lottery Fund i Garfield Weston Fund Programme, jest podzielona na kilka etapów.

Pierwszy z nich to Peterborough Heritage Festival, gdzie dla różnych społeczności naszego miasta w dniach 16-17 czerwca zostanie stworzone specjalne miejsce na Placu Katedralnym. Kto chce, będzie mógł tam zaprezentować talenty, usługi, produkty, polską tradycję kulinarną, polski folklor bądź rękodzieło, związane z naszą narodowością. Chętni artyści; zespoły i wykonawcy muzyczni, tancerze, grupy artystyczne lub teatralne mogą stać się częścią Peterborough Heritage Festival oraz pokazać się przed szerszą publicznością. Miejsce będzie otwarte również dla malarzy, rzemieślników czy kucharzy oraz wszystkich, którzy są w stanie zademonstrować coś tradycyjnego i narodowego. A jeżeli na miejscu uda się urządzić warsztaty, można będzie nawet sprzedać swoje dzieła.

Drugi etap projektu to wystawa prac malarskich w muzeum w Peterborough między lipcem a wrześniem.

Kolejna wystawa i zarazem trzeci etap projektu – to już niestandardowa sprawa. Organizatorzy bowiem chcą zebrać pod jednym dachem doświadczenia, historie i wspomnienia ludzi, dla których Peterborough jest lub było miejscem życia oraz pracy. Tym samym powstanie wystawa „Treasured People and Possesions”. Tutaj możemy zaprezentować swoje zdjęcia, filmy lub opowieści o ludziach, budynkach, rzeczach lub wydarzeniach ważnych dla naszej społeczności w mieście.

Osoby, chcące w jakikolwiek sposób zaangażować się w powyższe wydarzenia, proszone są o kontakt z Juditą Grubliene (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
TANIE KURSY UK NA WSZYSTKIE WOZKI WIDLOWE I MASZYNY BUDOWLANE, UPRAWNIENIA UK I SZKOLENIA UK – PROMOCJA OD £150
ABC