1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 9.4.2020
   accidentZigZag-Baner pierogarnia banner 170x200  
polbudaston knight 170x200 OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

ZMIANY W PODATKU DROGOWYM W UK

podatek_drogowy_peterboroughplKoniec z tax disc – tak w skrócie można opisać zmiany, które od 1 października 2014 roku czekają na właścicieli pojazdów w UK. Kierowcy, którzy zapłacą podatek drogowy czyli road tax (znany też jako vehicle tax czy car tax), nie będą już otrzymywać potwierdzenia w postaci papierowego krążka do umieszczenia na przedniej szybie samochodu. DLVA od tej pory będzie posługiwać się elektronicznym rejestrem wpłat. Dodatkowo, agencja zaoferuje zmotoryzowanym możliwość zapłaty podatku przy pomocy comiesięcznego stałego zlecenia bankowego.

Oficjalna nazwa podatku drogowego w Anglii to Vehicle Excise Duty (VED). Jest on obowiązkowo płacony przez właścicieli tych pojazdów, które poruszają się po drogach publicznych lub znajdują się na nich (parkowanie). Potwierdzeniem uiszczenia opłaty podatkowej jest papierowy krążek, którego stosowanie wprowadzono po raz pierwszy w 1921 roku. Teraz, po 93 latach, dysk ustępuje miejsca cyfrowej ewidencji. Według pomysłodawców nowego projektu to krok ku nowoczesności, a także usprawnienie usług. Nie bez znaczenia pozostaje również kwestia oszczędności, jakie przyniesie wprowadzony od października system.

Od 1 listopada 2014 roku można będzie opłacić road tax raz lub dwa razy w roku oraz comiesięcznie za pomocą direct debit. Kierowcy, którzy zdecydują się zapłacić podatek na okres 12 miesięcy, będą wolni od opłat manipulacyjnych. Tym, którzy wyłożą pieniądze na zapłatę podatku na pół roku, doliczy się opłatę administracyjną w wysokości 5% od płaconej kwoty road tax (obecnie kierowcy płacą 10%). Owe 5% zapłacą także ci, którzy opłatę za podatek będą regulować z miesiąca na miesiąc.

Nowy system reguluje także zagadnienie podatku drogowego przy sprzedaży auta. Kiedy do takiej dojdzie, to podatek zapłacony przez poprzedniego właściciela przestanie obowiązywać (właściciel będzie mógł się ubiegać o zwrot nadpłaconej kwoty, jeśli taka będzie), a nabywca zostanie zmuszony do zapłacenia nowego podatku, zanim zacznie jeździć samochodem po drogach publicznych.

Temat został szerzej opisany na stronie internetowej DVLA:
https://www.gov.uk/government/organisations/driver-and-vehicle-licensing-agency.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new

 

aston knight 273x231
TANIE KURSY UK NA WSZYSTKIE WOZKI WIDLOWE I MASZYNY BUDOWLANE, UPRAWNIENIA UK I SZKOLENIA UK – PROMOCJA OD £150
ABC