1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 11.7.2020
   accidentZigZag-Baner pierogarnia banner 170x200  
polbudaston knight 170x200 OMEGA POPRAWIONE   dor jan banner
 SHA baner  

25 tys. wniosków o settled status w Peterborough

settled status peterborough ukLiczba mieszkańców rejonu Peterborough, pochodzących z krajów Unii Europejskiej, która zarejestrowała się, aby otrzymać status osoby osiedlonej, przekroczyła właśnie 25 tysięcy – poinformowała radna Irene Walsh podczas wtorkowego posiedzenia jednej z urzędowych komisji.

Jak podaje portal Peterborough Matters, radna wyraziła radość, że przez procedurę, mającą zapewnić nieprzerwany pobyt w naszym mieście i jego okolicach po Brexicie, przeszło tak wielu rezydentów z Unii.

Z drugiej strony podkreśliła jednak, że wciąż nie wiemy, czy ta liczba reprezentuje prawie całą społeczność pochodzącą z krajów UE a mieszkającą w Peterborough, czy tylko jej małą część. Unijne prawo bowiem nie narzuca i nie narzucało w przeszłości obywatelom krajów UE konieczności informowania o swoim miejscu pobytu w danym państwie członkowskim – stąd rachunki są teraz utrudnione.

Przypomnijmy, że rodacy w Peterborough i osoby wywodzące się z innych krajów należących do Unii Europejskiej, mają czas do 30 czerwca 2021, aby złożyć bezpłatny wniosek w ramach systemu osiedleńczego. Jego pozytywny wynik, a zatem przyznanie statusu osoby osiedlonej bądź tymczasowy status osoby osiedlonej, oznacza dla aplikujących możliwość niezakłóconego pozostania na terytorium Wielkiej Brytanii.

Więcej informacji o settled status w języku polskim znajduje się tutaj:
https://www.gov.uk/guidance/settled-status-for-eu-citizens-and-their-families-translations.pl

settled status peterborough uk slider

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:

 stop3

aston knight 273x231
KURSY I SZKOLENIA NA MASZYNY BUDOWLANE CPCS – CSCS TAKIE JAK- KOPARKI – WYWROTKI - WALCE – WOZKI TELESKOPOWE – LADOWRKI CPCS – IPAF LUBDRIVER  CPC 35H . SZUKASZ PRACY ? PODNIES SWOJE KWALIFIKACJE I ZACZNIJ ZARABIAC WIECEJ !
ABC