1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 24.5.2020
   accidentZigZag-Baner pierogarnia banner 170x200  
polbudaston knight 170x200 OMEGA POPRAWIONE   dor jan banner
 SHA baner  

Perkins zamknięty na trzy tygodnie

perkins koronawirusNie dwa, jak planowano jeszcze kilka dni temu, a trzy tygodnie potrwa przerwa w pracy jednego z największych przedsiębiorstw w Peterborough. Perkins Engines zawiesza działalność ze względu na epidemię koronawirusa, wysyłając tym samym "nieokreśloną" liczbę pracowników produkcji, wynagradzanych według stawek godzinowych, na tzw. furlough leave.

Operacje zaprzestane zostaną w okresie od jutra, tj. od 2 kwietnia do piątku, 24 kwietnia. Zakład, zatrudniający około 2,5 tys. osób w Eastern Industry w Peterborough, wznowi działalność z dniem 27 kwietnia.

Trzytygodniowe zawieszenie pracy pozwoli Perkins Engines na skorzystanie z rządowego programu Coronavirus Job Retention Scheme (CJRT), który w tym trudnym czasie jest alternatywą dla zwalniania pracowników.

Idea CJRT to odgórne przekazywanie pracodawcy środków na pokrycie 80% wynagrodzenia osób, które wciąż pozostają na liście płac, choć faktycznie nie pracują i przebywają poza zamkniętym zakładem pracy – przy spełnieniu warunku, że ich furlough ("urlop") potrwa minimum trzy tygodnie w okresie do trzech miesięcy.

Pierwotnie planowano dwutygodniowe zamknięcie firmy. Pracownicy Perking Engines mieli w tym czasie wykorzystać swoje urlopy wypoczynkowe. Ten zamysł spotkał się jednak ze zdecydowanym sprzeciwem części zatrudnionych, interwencją lokalnego członka parlamentu na rządowym szczeblu i finalnie zmianą decyzji firmy.

Pracownicy wysunęli argument, że firma funkcjonująca na rynku brytyjskim od ponad 80 lat, powinna skorzystać z form pomocy oferowanych przez rząd, nawet jeśli zaprzestanie produkcji miałoby potrwać o tydzień dłużej.

Co więcej, wykorzystanie urlopu wypoczynkowego teraz, w formie proponowanej przez Perkins, dla wielu zmieniłoby sprawy później, gdy przyjdzie lato i gdy pracownicy chcieliby wybrać się na zasłużony odpoczynek.

Firma Perkins potwierdziła, że "bardzo mała liczba niezbędnych aktywności" będzie toczyć się na miejscu w czasie zamknięcia przedsiębiorstwa – a niektórzy pracownicy, niezwiązani bezpośrednio z produkcją, swoje obowiązki zawodowe wykonają w tym czasie z domu.

perkins koronawirus slider

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:

 

aston knight 273x231
TANIE KURSY UK NA WSZYSTKIE WOZKI WIDLOWE I MASZYNY BUDOWLANE, UPRAWNIENIA UK I SZKOLENIA UK – PROMOCJA OD £150
ABC