1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 6.5.2021
   accidentZigZag-Baner pierogarnia banner 2021 
polbudaston new OMEGA POPRAWIONE  dor jan 170x200 flagi
 SHA baner  

Powrót do szkół w Peterborough

bezpieczne szkoly peterborough 1Szkoły w naszym mieście są bezpieczne i gotowe na ponowne przyjęcie uczniów w swoje progi - twierdzi Peterborough City Council oraz dodaje, że ów powrót następuje po “roku szkolnym, jakiego jeszcze nie było”. Spotkań z dziećmi i młodzieżą, według urzędu, doczekać nie mogą się również nauczyciele, którzy mają nadzieję, że entuzjazm podzielają uczniowie oraz ich rodzice.

W okresie letnim szkoły w Peterborough przeprowadziły rygorystyczną i szczegółową ocenę bezpieczeństwa w związku z epidemią koronawirusa, wdrażając m.in. odpowiednie plany sprzątania. Placówki ustaliły również, jak mogą sprostać rządowemu planowi minimalizowania liczby kontaktów, jakie dany uczeń może mieć w ciągu dnia w szkole.

I właśnie powyższe działania dają włodarzom pewność, że miejskie szkoły - choć różne - to jednak wszystkie gotowe są na nowy rok szkolny w ciągle dość trudnej sytuacji epidemiologicznej, spowodowanej przez COVID-19.

Urząd jest przekonany, że skoro większość placówek edukacyjnych w Peterborough pozostała otwarta w czasie izolacji, to w ten sposób zdobyto wiedzę i doświadczenie, aby utrzymać szkoły w bezpieczeństwie. Sytuacja w czasie roku szkolnego będzie oczywiście stale monitorowana, a szkoły pozostaną w kontakcie z rodzicami - obecnie wysyłają informacje o planach otwarcia każdej z placówek.

Urząd uaktualnił także ustalenia w wątku szkolnego transportu. Plany te dotyczą osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, tematu zakrywania twarzy przez uczniów oraz czyszczenia autobusów szkolnych w regularnych odstępach.

I tak oto wszyscy uczniowie w wieku powyżej 11 lat będą musieli nosić maseczki w czasie transportu do szkoły. Maseczki, dodajmy, dostarczone przez rodzica czy opiekuna. Wyjątki od tego nakazu stanowią dzieci i młodzież, które z powodów medycznych nie mogą zakrywać twarzy (w takim przypadku urząd rekomenduje wydrukowanie specjalnej plakietki informacyjnej - wzór dostępny jest tutaj).

Jeżeli uczeń nie ma takiego medycznego wyjaśnienia i zarazem nie ma maseczki - może spotkać się z odmową wejścia do autobusu szkolnego.

Po przyjeździe do szkoły, dzieci powinny ostrożnie ściągnąć maseczki i umyć ręce lub zdezynfekować je przy użyciu żelu antybakteryjnego.

Pojazdy szkolne będą codziennie czyszczone. I każdy z nich będzie obsługiwał tylko jedną szkołę - ta decyzja zostanie poddana dyskusji w czasie poprzedzającym święta Bożego Narodzenia.

Uczniowie podczas oczekiwania na transport powinni być od siebie oddaleni na odległość przynajmniej jednego metra.

bezpieczne szkoly peterborough

bezpieczne szkoly peterborough slider

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:

 astonnew

ABC