1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 16.1.2021
   accidentZigZag-Baner pierogarnia banner 170x200  
polbudaston new OMEGA POPRAWIONE   
 SHA baner  

Przeprowadzka Urgent Treatment Centre

urgent treatment centre peterboroughMiejsce, w którym mieszkańcy Peterborough każdego dnia przez przynajmniej 12 godzin, a zatem również i wtedy, gdy przychodnie lekarskie są już zamknięte; mogą pilnie uzyskać pomoc medyczną przy niewielkich obrażeniach i niegroźnych chorobach - może zostać przeniesione z centrum naszego miasta do Peterborough City Hospital.

Taką możliwość z opinią publiczną konsultuje obecnie Cambridgeshire and Peterborough Clinical Commissioning Group (CCG).

Plan ma objąć zarówno Peterborough Urgent Treatment Centre (UTC), jak i usługi GP Out of Hours, funkcjonujące przy Thorpe Road.

Przenosiny, jak argumentują decydenci, przysłużą się przede wszystkim pacjentom. UTC znajdzie się bowiem tuż przy szpitalnym ostrym dyżurze w jednym budynku. Osoba chora czy poszkodowana zostanie pokierowana do odpowiedniego dla swojego leczenia miejsca przez personel. Obecnie wybór czy udać się do pogotowia ratunkowego, czy też skorzystać z Urgent Treatment Centre leży po stronie zainteresowanych - a podejmowane decyzje często są błędne.

Taki ruch pomoże również odciążyć A&E w Peterborough, gdzie - jak wiadomo nie od dziś - czas oczekiwania na przyjęcie nie jest najkrótszy.

Pomimo takiego uzasadnienia, zmiana nie spotyka się póki co z pozytywnym odbiorem mieszkańców naszego miasta. W ankiecie, którą do końca września można uzupełnić tutaj [klik], 60% respondentów sprzeciwia się przeprowadzce UTC, a 29% opowiada się za nią, przy 11% wciąż niepewnych osób.

urgent treatment centre peterborough slider

Fot.: Urgent Treatment Centre przy Thorpe Road w Peterborough

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:

 astonnew

ABC