1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 14.4.2021
   accidentZigZag-Baner pierogarnia banner 2021 
polbudaston new OMEGA POPRAWIONE  dor jan 170x200 flagi
 SHA baner  

Peterborough w Tier 3

trzy alerty koronawirus ukPocząwszy od soboty, 19 grudnia, nasze miasto znajdzie się w trzeciej, czerwonej strefie zagrożenia epidemiologicznego z najbardziej restrykcyjnymi obostrzeniami. Przenosiny ze strefy Tier 2 to skutek gwałtownie wzrastającej liczby zakażeń koronawirusem w Peterborough. Co ta decyzja oznacza dla mieszkańców i przedsiębiorców?

Zgodnie ze wprowadzonymi przez rząd ograniczeniami w trzeciej strefie Tier 3, puby i restauracje muszą zostać zamknięte, z wyjątkiem sprzedaży prowadzonej w formie take away, drive through czy z dostawą pod wskazany adres.

Od soboty obejmie nas zakaz spotkania się z osobami z innych gospodarstw domowych w naszych domach, mieszkaniach czy ogrodach. W weekend zacznie również obowiązywać “reguła sześciu” przy spotkaniach w miejscach publicznych, np. w parkach.

Ban obejmie przyjęcia weselne. Podczas uroczystości zaślubin obecnych może być do 15 gości, a w czasie pogrzebu - 30 żałobników.

Sklepy, szkoły, kościoły oraz miejsca usługowe np. salony fryzjerskie czy kosmetyczne pozostaną otwarte.

W dzisiejszym komentarzu udzielonym Peterborough Telegraph, przewodniczący rady miejskiej John Holdich jako powód zaostrzenia restrykcji wskazał ogniska koronawirusa, które pojawiły się w ostatnich dniach w szkołach średnich oraz domach opieki na terenie miasta.

Dodał również, że rząd nie wyraził zgody na prośbę samorządu dotyczącą uzyskania pozwolenia na zamknięcie Jack Hunt School, Thomas Deacon Academy, Queen Katharine Academy i Hampton College w ostatnim tygodniu semestru - co jego zdaniem jedynie utrudniło władzom próby wyhamowania szybujących w górę statystyk zachorowań na COVID-19 w Peterborough.

A statystyki te jednoznacznie pokazują, że w naszym mieście mamy do czynienia z 296 przypadkami zakażenia koronawirusem na 100,000 mieszkańców w okresie siedmiu dni (do 12 grudnia), co oznacza  600 nowych przypadków w porównaniu ze wcześniejszym tygodniem. Dzienny raport zakażeń w Peterborough uaktualniamy na naszej stronie pod tym linkiem.

Przypominamy, że niektóre restrykcje zostaną rozluźnione już cztery dni po ich wprowadzeniu z uwagi na okres świąteczny. Premier Johnson podjął decyzję o tym, że w dniach 23-27 grudnia będą mogły spotkać się osoby z trzech różnych gospodarstw domowych w ramach tzw. “Christmas bubble”.  

very high alert peterborough bedford

trzy alerty koronawirus uk slider

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:

 astonnew

ABC