1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 24.1.2022
   accidentZigZag-Baner pierogarnia banner 2021 
polbud OMEGA POPRAWIONE  
 SHA baner  

The Vine - nowy ośrodek dla Peterborough

the vine peterboroughUrząd miasta w Peterborough ogłosił swoje plany względem zakupionego w zeszłym roku budynku przy 62-68 Bridge Street. W rozległej, trzypiętrowej siedzibie sklepów TK Maxx i New Look powstanie nowy ośrodek o nazwie “The Vine”, który pomieści liczne udogodnienia dla mieszkańców naszego miasta oraz gości.

Plan przewiduje, że w The Vine swoje miejsce znajdzie m.in.:
- nowa biblioteka;
- punkt informacji turystycznej;
- przestrzeń dla biznesów, ze specjalistycznym wsparciem dla nowych firm w sektorze cyfrowym i branży twórczej, z salami konferencyjnymi i studiem prób;
- centrum zasobów edukacyjnych, w którym można byłoby przeprowadzać egzaminy techniczne wraz z miejscem do nauki dla młodych dorosłych;
- galeria dla lokalnych artystów;
- kawiarnia;
- żłobek oraz miejsca, gdzie rodzice i dzieci mogliby wspólnie spędzać czas, np. podczas spotkań czytelniczych.

Finalny koszt inwestycji poznamy w późniejszym czasie. Póki co wiadomo jedynie, że środki na jej realizację zostaną pozyskane z rządowego funduszu Towns Fund oraz że urząd nabył opisywaną nieruchomość w 2020 roku za 3.98 mln funtów.

Położenie “The Vine” przy głównej drodze między centrum miasta a nowym uniwersytetem, odnowionym Embankment i Fletton Quays - będzie miało kluczowe znaczenie dla przyciągnięcia osób i zachęcenia ich do korzystania z przygotowanych przy Bridge Street udogodnień.

Jeszcze w tym, a najdalej w przyszłym roku, można spodziewać się konsultacji społecznych i debaty nad projektem The Vine.

the vine peterborough slider

Fot.: Tak może wyglądać ośrodek The Vine w Peterborough (źródło: Peterborough City Council)

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
ABC