1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 26.10.2021
   accidentZigZag-Baner pierogarnia banner 2021 
polbud OMEGA POPRAWIONE  
 SHA baner  

Weekendowe punkty szczepień w Peterborough

szczepionka covid koronawirus peterboroughPodczas rozpoczynającego się oraz następnego weekendu lokalny NHS organizuje możliwość szczepień przeciwko COVID-19 dla większej ilości chętnych z naszego miasta i okolic. Wszystko dzięki punktom walk-in, w których szczepionka podana zostanie zainteresowanym albo po uprzedniej rejestracji online, albo gdy po prostu pojawią się w wyznaczonym miejscu.

W sobotę i niedzielę, 19 i 20 czerwca, wszystkich kwalifikujących się do szczepienia dorosłych zaprasza przychodnia Thomas Walker Surgery, znajdująca się przy Princes Street (PE1 2QP). Aby otrzymać swoją dawkę, nie trzeba być pacjentem akurat tej placówki - nie trzeba również mieć przy sobie swojego numeru NHS. Wystarczy zaopatrzyć się w maseczkę lub inne nakrycie twarzy oraz nosa i pojawić w przychodni w godzinach 08:00 - 20:00.

Tyczy się to dorosłych, którzy należą do dopuszczonych do szczepień grup, ale jeszcze nie przyjęli pierwszej dawki oraz pełnoletnich, zaszczepionych przynajmniej osiem tygodni temu preparatami Pfizer lub AstraZeneca.

W tych samych godzinach, ale tydzień później, bo w weekend 26-27 czerwca, działać będzie punkt szczepień na stadionie Weston Homes Stadium przy London Road w Peterborough. I podobnie; ze szczepienia szczepionkami Pfizer i AstraZeneca skorzystać mogą osoby powyżej 18 lat, jeśli zarejestrują się przez stronę www.nhs.uk/coronavirus, dzwoniąc na numer 119 lub zwyczajnie przychodząc do siedziby Peterborough United bez uprzednich formalności.

Lokalne służby medyczne mają nadzieję, że uruchomienie dwóch dodatkowych weekendowych punktów szczepień, w połączeniu z pracą pięciu już istniejących w naszym mieście, przyczyni się do poprawy statystyk szczepiennych w Peterborough. Czerwcowe dane wskazują bowiem, że pierwszą dawkę szczepionki w Peterborough przyjęło 59,2% osób pełnoletnich, natomiast obie - 40,9%. Dla porównania statystyki dla całego UK wskazują odpowiednio 79,2% oraz 56,9% osób zaszczepionych.

peterborough szczepienia covid 19 koronawirus

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
ABC