1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 25.5.2024
   accidentZigZag-Baner 
polbud OMEGA POPRAWIONE  
 SHA baner  

Okradziona szkoła apeluje o pomoc

szkola autobus bibiloteka kradziez peterborough glTo z całą pewnością nie był najlepszy powrót do obowiązków po długim weekendzie dla pracowników i uczniów St Augustine's Church of England Junior School w Woodston. Okazało się bowiem, że wolny dla wszystkich czas bez skrupułów wykorzystali złodzieje, aby dokonać bezczelnej kradzieży wartych £2,000 szkolnych paneli słonecznych.

Szkoła, która jest znana ze swojego zamiłowania do ekologii, poświęciła aż 5 lat, aby zrealizować projekt przebudowy starego autobusu na wyjątkowy i oryginalny kącik czytelniczy dla swoich uczniów. Placówka nie miała miejsca w swoim budynku, stąd tak nietypowy pomysł, który okazał się strzałem w dziesiątkę.

Wspomniane panele słoneczne pomagały ogrzać oraz oświetlić wnętrze nietypowej biblioteki podczas chłodniejszej i pochmurnej aury.

Cała inicjatywa pochłonęła aż £12,000, pochodzących głównie z datków rodziców dzieci uczęszczających do St Augustine's Church of England Junior School oraz od innych sponsorów.

Pracownicy szkoły podejrzewają, że złodzieje przeskoczyli przez szkolny płot i taką drogą zdołali wynieść panele z terenu szkolnego podwórka przy Palmerston Road w Peterborough.

Zarówno dyrekcja szkoły, jak i policja, proszą o kontakt wszystkich, którzy mogą posiadać jakiekolwiek informacje o rabusiach oraz o samych panelach.

W międzyczasie placówka zwróciła się również z prośbą o fachową pomoc oraz wycenę nowych paneli przez specjalistów.

szkola autobus bibiloteka kradziez peterborough

St Augustine's Church of England Junior School opublikowała zdjęcie skradzionych paneli słonecznych (fot.:Twitter)

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
ABC