1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 17.1.2021
   accidentZigZag-Baner pierogarnia banner 170x200  
polbudaston new OMEGA POPRAWIONE   
 SHA baner  

Doskonała ocena przedszkola Zig Zag

zig zag ofsted 2Z przyjemnością dzielimy się dziś z naszymi czytelnikami informacją o doskonałej ocenie, jaką w wyniku kontroli Ofsted otrzymało przedszkole z polskimi opienkunkami – Zig Zag Day Nursery w Peterborough. Przyznana nota jest najlepszą z możliwych. To sukces i efekt wspólnej pracy kadry pedagogicznej oraz rodziców.

Ofsted jest organizacją kontrolującą instytucje oświatowe. Brytyjskie prawo wymaga bowiem przeprowadzania inspekcji szkolnych. Ofsted zapewnia niezależną ocenę jakości i standardów edukacji w szkołach oraz sprawdza, czy uczniowie osiągają takie wyniki, do jakich są zdolni.

Inspektorzy organizacji przyznają placówkom oceny w następujących pięciu dziedzinach; zachowanie i bezpieczeństwo uczniów, jakość nauczania, osiągnięcia w nauce, świadczenie wczesnej edukacji i kierownictwo.

Po kontroli wystawiane są oceny ogólne od 1 do 4: przy czym ocena 1 = wyróżniająca się, ocena 2 czyli dobra, ocena 3 jako nota satysfakcjonująca i ocena 4 – nieadekwatna. Wyniki inspektorów są publikowane w raporcie dla szkoły, rodziców i szerszej społeczności na stronie intertnetowej Ofsted. Dokumenty te zapewniają informacje na temat skuteczności pracy placówki oraz zawierają zalecenia odnośnie dalszych kroków do usprawnienia (jeśli takowe jest wymagane).

Szkoły, których poziom uznano za satysfakcjonujący, są kontrolowane co najmniej raz na trzy lata. Szkoły, których poziom uznano za dobry lub lepszy, są kontrolowane w dowolnym czasie w przeciągu pięciu lat. Większość szkół otrzymuje powiadomienie o przeprowadzeniu inspekcji z jedno- lub dwudniowym wyprzedzeniem. Kontrola trwa zazwyczaj dwa dni.

Przedszkole Zig Zag Day Nursery znajduje się przy Bourges Boulevard (St.Paul’s Church Hall, Peterborough, PE1 2AU). Z powodzeniem funkcjonuje od 2012 roku, ciesząc się zainteresowaniem ze strony polskich rodziców m.in. z uwagi na pracujący w placówce polski personel. Rok temu przedszkole otworzyło swój kolejny oddział – Belsize Day Nursery – w Belsize Community Centre, gdzie można zapisać dzieci w wieku od 2 do 4 lat.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:

 astonnew

ABC