1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 17.1.2021
   accidentZigZag-Baner pierogarnia banner 170x200  
polbudaston new OMEGA POPRAWIONE   
 SHA baner  

Wyniki naboru do podstawówek w Peterborough

rekrutacja szkola podstawowa peterboroughRodzice dzieci, które zaczną edukację w podstawówkach od września tego roku, od dziś mogą się dowiedzieć, czy ich pociechy dostały się do wybranych uprzednio szkół. W tym roku 97% pierwszoklasistów będzie się kształcić w placówkach zgodnych z wyborem rodziców. Podanie można była złożyć do maksymalnie trzech szkół.

Wśród rodziców, którzy dostarczyli aplikacje na czas, 2515 osób (88% wszystkich aplikujących) może mieć pewność, że ich dzieci znajdą się w upragnionej, wybranej w pierwszej kolejności, szkole. Do placówki drugiego wyboru zakwalifikowało się 197 dzieci (7%). Natomiast 57 pierwszoklasistów (2%) dostało się do szkół, które w swoich podaniach rodzice zaznaczyli jako swój trzeci, alternatywny wybór.

Rodzice chcący sprawdzić wyniki rekrutacji, mogą zalogować się do systemu, z którego wcześniej wysłali elektroniczne zgłoszenia. Dodatkowo, otrzymają email oraz list, potwierdzający ofertę dla ich dziecka.

Tegoroczne ulokowanie dzieci w szkołach podstawowych na terenie miasta było wyznaniem. Potwierdza to Brian Howard, piastujący stanowisko dyrektora ds infrastruktury szkolnej w urzędzie miasta:

- Peterborough ma coraz więcej dzieci, podlegających rekrutacji do szkół podstawowych. W tym roku rekordowa liczba rodziców terminowo złożyła swoje aplikacje. Nasze miasto znajduje się obecnie na trzecim miejscu w kraju pod względem najszybciej rosnącej populacji, a to spowodowało, że od 2007 roku utworzyliśmy ponad 5,000 dodatkowych miejsc w podstawówkach. Kosztowało nas to około 60 milionów funtów. Teraz budujemy nową szkołę podstawową w miejscu starego szpitala przy Thorpe Road. Przenosimy również West Town Primary Academy do większego budynku.

Rodzice, którzy nie są zadowoleni i nie zgadzają się z decyzją rekrutacyjną, mają prawo odwołać się do Independent Appeal Panel – szczegóły dotyczące apelacji zostaną podane we wspomnianych powyżej mailach i listach.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:

 astonnew

ABC