1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 18.9.2020
   accidentZigZag-Baner pierogarnia banner 170x200  
polbudaston knight 170x200 OMEGA POPRAWIONE   
 SHA baner  

Lidl inwestuje w Peterborough

centrum dystrybucji lidl peterboroughW Peterborough powstanie największe brytyjskie regionalne centrum dystrybucji niemieckiej sieci sklepów dyskontowych Lidl. Oznacza to utworzenie ponad pół tysiąca nowych miejsc pracy. Inwestycja jest częścią planu firmy, zakładającego przeznaczenie ponad 1,45 mld funtów w latach 2017/2018 na ekspansję w Wielkiej Brytanii.

Lidl doszedł do porozumienia z deweloperem Roxhill. W rezultacie, na terenie Gateway Peterborough, przy zjeździe 17 na A1, powstanie obiekt, liczący sobie 754,000 stóp kwadratowych. Jego przeznaczeniem będzie zaopatrzenie okolicznych sklepów Lidl w artykuły spożywcze i przemysłowe.

Będzie to piętnaste centrum dystrybucji Lidl w UK. Firma buduje obecnie podobny obiekt w Doncaster, a także w Szkocji. W planach ma również centrum dystrybucji w Bolton.

- Nasza ekspansja w całej Wielkiej Brytanii postępuje szybko i ważne jest, abyśmy mieli odpowiednią infrastrukturę łańcucha dostaw, aby ją wesprzeć – mówi Adrienne Howells, dyrektor ds. rozwoju Lidl na brytyjskim rynku.

Data uruchomienia centrum dystrybucji Lidl w Peterborough nie jest jeszcze znana – przedstawiciele supermarketu szykują obecnie wniosek o pozwolenie na budowę, który zostanie złożony w lokalnym urzędzie.

Wiadomość o centrum dystrybucji nie jest jedyną dobrą, ogłoszoną w ostatnim czasie przez Lidl. Sieciówka zapowiedziała wcześniej chęć przejęcia głównej siedziby British Sugar przy Sugar Way w Peterborough oraz części przyległego terenu, aby uruchomić tam swój nowy market z 40 stanowiskami pracy oraz wybudować 70 nowych domów.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:

 

aston knight 273x231
KURSY I SZKOLENIA NA MASZYNY BUDOWLANE CPCS – CSCS TAKIE JAK- KOPARKI – WYWROTKI - WALCE – WOZKI TELESKOPOWE – LADOWRKI CPCS – IPAF LUBDRIVER  CPC 35H . SZUKASZ PRACY ? PODNIES SWOJE KWALIFIKACJE I ZACZNIJ ZARABIAC WIECEJ !
ABC