1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 4.7.2020
   accidentZigZag-Baner pierogarnia banner 170x200  
polbudaston knight 170x200 OMEGA POPRAWIONE   dor jan banner
 SHA baner  

Obchody Dnia Pamięci

poppy day peterboroughW ten weekend w naszym mieście odbędą się uroczyste obchody Dnia Pamięci (Remembrance Day) na cześć żołnierzy poległych w wojnach. Dzień Maku (Poppy Day), bo tak brzmi inna nazwa uroczystości, przypada co prawda na 11 listopada – jednak główna miejska ceremonia ma tradycyjnie miejsce w drugą niedzielę miesiąca.

W niedzielę, o godzinie 9:50 z parkingu Car Haven wyruszy uroczysty pochód, złożony z kadetów, weteranów wojennych oraz personelu sił zbrojnych. Przejdzie on ulicą Bridge Street do katedry. Mer Peterborough poprowadzi natomiast cywilną procesję z ratusza pod pomnik wojenny przy Bridge Street, gdzie tuż po godzinie 10:00 zostaną złożone wieńce. Procesja następnie uda się do katedry na mszę, a przy pomniku, punktualnie o godzinie 11:00 rozpocznie się dwuminutowa cisza.

Po zakończonej mszy, włodarze miasta, wojskowi oraz goście udadzą się do głównego wejścia do ratusza przy Bridge Street, gdzie zostanie odsłonięty wieniec z maków, poświęcony pamięci członków i pracowników urzędu, którzy zginęli w dwóch wojnach światowych.

Procesja przejdzie następnie ulicami miasta.

- Wielu mieszkańców miasta jest za młodych, aby pamiętać czasy wojen, więc tym bardziej powinniśmy czcić poświęcenie, dokonane przez tyle osób, w tym członków naszych własnych rodzin – powiedział radny Fox. - Dzień Pamięci to ważne doroczne wydarzenie, podczas którego możemy złożyć hołd poległym. Mam nadzieję, że mieszkańcy Peterborough przyłączą się do nas, by wyrazić szczególne uznanie siłom zbrojnym przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Gorąco namawiam także do przypinania czerwonych maków, nie tylko ku pamięci poległych, ale także by wesprzeć wojskowych w służbie.

Symbol Dnia Pamięci, czerwone maki, przypinane do płaszczy i kurtek w listopadzie, są dystrybuowane przez The Royal British Legion w zamian za datki, które zasilają konto "Poppy Appeal" i umożliwiają pomoc oraz wsparcie dla obecnych i byłych żołnierzy. Do akcji noszenia maków corocznie włączają się osoby publiczne i gwiazdy telewizyjne.

W związku z niedzielnymi obchodami, dostęp do St Peter's Road i parkingu Car Haven w Peterborough będzie zamknięty od 11 listopada (godzina 18.00) do 12 listopada (godzina 14.00).

Warto zaznaczyć, że w sobotę, 11 listopada odbędzie się krótsza ceremonia przy pomniku wojennym przy Bridge Street, połączona z dwuminutową ciszą o godzinie 11.00.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:

 stop3

aston knight 273x231
TANIE KURSY UK NA WSZYSTKIE WOZKI WIDLOWE I MASZYNY BUDOWLANE, UPRAWNIENIA UK I SZKOLENIA UK – PROMOCJA OD £150
ABC