1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 11.7.2020
   accidentZigZag-Baner pierogarnia banner 170x200  
polbudaston knight 170x200 OMEGA POPRAWIONE   dor jan banner
 SHA baner  

Gaia w Peterborough

gaia peterboroughBył zjawiskowy księżyc, który w katedrze w Peterborough obejrzało ponad 40 tys. osób – teraz więc przychodzi czas na ziemię. Kolejną spektakularną instalację, autorstwa Luke'a Jerrama, będziemy podziwiać w centrum naszego miasta od 19 sierpnia przez blisko miesiąc. Bilety na zwiedzanie są już dostępne w sprzedaży.

Gaia czyli ziemia to 7-metrowe dzieło, które powstało m.in. przy użyciu zdjęć NASA przedstawiających powierzchnię naszej planety – wszystko po to, aby oglądający mogli poczuć się niczym astronauci, obserwujący Ziemię z kosmosu. Instalacja jest o 1.8 mln razy mniejsza niż planeta, na której żyjemy. Każdy centrymetr rzeźby oddaje osiemnaście kilometrów powierzchni ziemi. Jeśli odsunęlibyśmy się od dzieła o 211 metrów, mielibyśmy pojęcie, jak wygląda nasza planeta widziana z księżyca. To robi wrażenie, nieprawdaż?

Dodajmy jeszcze, że podświetlana od wewnątrz Gaia kręci się i wykonuje jeden obrót na cztery minuty przy akompaniamencie muzyki stworzonej przez laureata BAFTY; kompozytora Dana Jonesa.

Dzieło Luke'a Jerrama obejrzymy podczas dnia w godzinach 10:00 – 17:00 (poniedziałek – sobota) oraz między 12:00 a 15:00 w niedziele. Gaia jest jednak niezaprzeczalnie najpiękniejsza wieczorami, dlatego zapraszamy do katedry między 18:30 a 21:30. Wejścia wieczorne są biletowane. Wejściówki w cenie £2 od osoby lub £6 (2 dorosłych + 2 dzieci) można zakupić na stronie https://www.peterborough-cathedral.org.uk

Polecamy również serię wydarzeń towarzyszących wystawie, a wśród nich m.in. silent disco czy sesję cichego zwiedzania dla osób np. z zaburzeniami sensorycznymi.

 

gaia slider poeterborough

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:

 stop3

aston knight 273x231
TANIE KURSY UK NA WSZYSTKIE WOZKI WIDLOWE I MASZYNY BUDOWLANE, UPRAWNIENIA UK I SZKOLENIA UK – PROMOCJA OD £150
ABC