accidentZigZag-Baner
polbud OMEGA POPRAWIONE
 SHA baner

PL United – sukces w turnieju i zwycięstwo w meczu ligowym

pl united 2 2Koniec wakacji i początek sezonu ligowego to bardzo zajęty czas dla polskiej drużyny PL United. Zawodnicy mają już za sobą udział w turnieju piłkarskim w Kettering oraz premierowy mecz ligowy – relacje z tych dwóch wydarzeń przygotował dla naszych czytelników trener Grzegorz Misiura.

W dniu 15 sierpnia w Kettering odbył się coroczny turniej, organizowany przez polski klub piłkarski PL United Peterborough – Longbrook Cup przyciągnął na start 15 zespołów, które były podzielone na trzy grupy 5-zespołowe.

Każdy grał z każdym przez 15 minut. W fazie grupowej mecze były bardzo emocjonujące i obfitujące w spore niespodzianki. Tylko trójka faworytów w postaci Seny Huntingdon, PL United i Drużyny Polska (gdzie 90 procent zawodników to zawodnicy PL United) przebrnęła przez fazę grupową bez większych problemów. Po fazie grupowej dwa najlepsze zespoły z każdej grupy plus dwa najlepsze zespoły z najlepszym bilansem z trzeciego miejsca awansowały do fazy pucharowej, gdzie przegrywający odpadał z turnieju. W czterech ćwierćfinałach aż w trzech o przejściu do półfinału decydowały rzuty karne. W półfinale znalazły się cztery najwyżej rozstawiane zespoły i doszło do bratobójczego pojedynku zawodników z PL United, gdzie lepsi okazali sie zawodnicy z Drużyny Polska. W drugim półfinale Sena Huntingdon bez większych problemów uporała się z zespołem FC Ginger. Pokonane zespoły zagrały mecz o brąz, gdzie zdecydowanie wygrał zespół PL United. W finale zespół Polska, który na papierze wydawał się faworytem, uległ zespołowi Seny Huntingdon 2-0. Po turnieju wszystkie cztery zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy, medale, puchary, a także nagrody pieniężne. Najlepszy zawodnik, strzelec i bramkarz turnieju, którzy byli wybierani przez organizatorów, otrzymali pamiątkowe dyplomy, puchary i upominki rzeczowe. Bardzo cieszyły nas komentarze wszystkich zespołów, którym turniej bardzo się podobał i prosili nas o więcej takich inicjatyw. Panowie, zobaczymy, co się da zrobić. Chciałbym bardzo podziękować firmom, bez których organizacja turnieju byłaby niemożliwa. Dziękujemy polskiej piekarni Eunice za pieczywo dostarczone na turniej polski, sklepowi Nectar za dostarczenie polskiej kiełbasy, sosów i wody mineralnej, firmie Nefretete Pawła i Zuzanny Strzeleckich, firmie Longbrook oraz Peterboroughpl.com za patronat medialny i nawiązanie współpracy na cały sezon 2015/2016.

A teraz relacja z pierwszego meczu ligowego PL United. W dniu 22 sierpnia zespół PL United zaczął zmagania w nowym sezonie piłkarskim – przeciwnikami polskiego zespołu był zespół Thorney Reserves, który w ostatni sezonie zajął miejsce w środku tabeli. Dla przypomnienia; my jesteśmy beniaminkiem. Początek spotkania był zdecydowanie pod dyktando PL United, który zepchnął swoich przeciwników do skomasowanej obrony. Jednak z tych ataków niewiele wynikało a coraz śmielej zaczęli atakować przeciwnicy. Po jednym ze stałych fragmentów gry straciliśmy bardzo nieoczekiwanie bramkę – na szczęście nie podcięło to nam skrzydeł i dalej atakowaliśmy z wielką pasją bramkę przeciwników. Na przerwę schodziliśmy jednak z jednobramkową stratą. Kilka wskazówek taktycznych i zmiana zawodnika na skrzydle poskutkowało natychmiast; w przeciągu 15 minut strzeliliśmy 3 bramki i te wydarzenia boiskowe bardzo szybko zniechęciły naszych przeciwników. Bardzo szybko na plac gry weszli zawodnicy rezerwowi i tez udowodnili, że są pełnowartościowymi zawodnikami PL United. Znakomicie w naszych szeregach zaprezentowali się nowi zawodnicy, którzy okazali się bardzo mocnymi punktami naszego zespołu. Skład zespołu: Karol Banach, Marcin Kostka, Michał Sołtysik, Maciej Piątkowski, Piotr Stępień, Grzegorz Misiura (55 minuta Arek Fleszer), Szymon Truslio (46 minuta Adrian Mizia), Marcin Stelmach (67 minuta Jacek Stolarski), Adrian Ciborowski (65 minuta Wojtek Kotkiewicz), Paweł Strzelecki, Rafał Komisarczyk. Bramki zdobyli: Adrian Mizia x3, Rafał Komisarczyk x 2, Marcin Stelmach, Grzegorz Misiura. Żółta kartka: Marcin Kostka.

Wszystkich miłośników piłki nożnej zapraszamy do kibicowania naszej drużynie z Peterborough w kolejnych rozgrywkach ligowych!