1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 23.10.2020
   accidentZigZag-Baner pierogarnia banner 170x200  
polbudaston knight 170x200 OMEGA POPRAWIONE   
 SHA baner  

Polacy, dbajcie o zdrowie psychiczne

zdrowie psychiczne peterborough nowyOrganizacja charytatywna CPSL Mind zachęca Polaków z okolic Peterborough i Cambridgeshire do zadbania o swoje zdrowie psychiczne poprzez utrzymywanie kontaktu z innymi ludźmi oraz, w razie potrzeby, z pomocą specjalnych bezpłatnych infolinii. Celem kampanii Now We're Talking i STOPSuicide, rozpoczętych właśnie wśród lokalnej polskiej społeczności, jest poprawa zdrowia psychicznego i zmniejszenie liczby samobójstw.

 Isabel Cross, Head of Campaigns & Community Projects at CPSL Mind komentuje:
- Rozmawiajmy ze sobą. Teraz jest to ważniejsze niż kiedykolwiek. Pozostańmy w kontakcie. Żyjemy w czasach, w których dzięki postępowi technologicznemu bardzo łatwo jest pozostawać w kontakcie z innymi i rozmawiać o swoich problemach i wyzwaniach, a już zwykła rozmowa zmniejsza napięcie i reguluje emocje.

- Właśnie dlatego, szczególnie teraz, podczas kryzysu, jakim jest pandemia, kiedy praktycznie wszyscy doświadczają izolacji społecznej, trudności finansowych, problemów zdrowotnych, problemów biznesowych, gdy nasila się lęk, bardzo ważne jest, abyśmy utrzymywali kontakt z innymi ludźmi, nawet jeśli jest to tylko rozmowa telefoniczna, rozmowa wideo w Messengerze lub WhatsApp. Rozmawiajmy ze sobą. Pamiętajmy, że szukanie pomocy jest oznaką siły, a nie słabości - dodaje Isabel Cross.

Gdy rozmowa nie wystarczy, CPSL Mind zaleca Polakom z regionu Peterborough i Cambridgeshire skontaktowanie się z NHS First Response Service (FRS) w Cambridgeshire i Peterborough. Ta linia pomocy zapewnia całodobową pomoc, siedem dni w tygodniu, 365 dni w roku, w zakresie opieki zdrowotnej, porad, wsparcia i leczenia psychiatrycznego. Dzwoniąc pod numer 111 i wybierając opcję 2, zostaniesz przekierowany do członka FRS, który zbada i omówi twoje potrzeby w zakresie zdrowia psychicznego. Ta linia jest również dedykowana osobom, które doświadczają życiowego kryzysu oraz tym, którzy martwią się o osoby będące w takiej sytuacji.

Jeśli mieszkasz w innych regionach Wielkiej Brytanii i potrzebujesz podobnego wsparcia, możesz zadzwonić na infolinię Samaritans pod numerem 116 123 (www.samaritans.org).

CPSL Mind przeprowadziło w lutym badanie marketingowe na grupie lokalnych Polaków, Litwinów i Rumunów, które wykazało, że społeczności te boją się mówić o samobójstwie, z powodu niepewności, czy taka otwarta rozmowa na ten temat nie przyniesie więcej szkody niż korzyści, podczas gdy bezpośrednia rozmowa o myślach samobójczych z kimś, kto doświadcza takich myśli, może zmniejszyć prawdopodobieństwo, że dana osoba targnie się na swoje życie. Badanie wykazało również, że nie wiemy, jak się zachować i pomóc w sytuacji, w której ktoś może myśleć o zakończeniu życia.

- Wbrew powszechnemu przekonaniu, badania pokazują, że szczera rozmowa na temat samobójstwa nie popchnie kogoś do wykonania tego kroku. W sytuacji, gdy obawiamy się, że druga osoba może mieć myśli samobójcze, bardzo ważne jest, aby nie pozostać obojętnym, ale spokojnie porozmawiać, zasugerować wizytę u lekarza pierwszego kontaktu, skorzystanie z bezpłatnej infolinii First Response Service, dzwoniąc na numer 111 i wybierając opcję 2 lub odwiedzenie strony internetowej organizacji CPSL Mind pod adresem: https://www.stopsuicidepledge.org/pl/, której część została właśnie uruchomiona w języku polskim – dodaje Isabel Cross.

Na tej stronie można znaleźć listę oznak, pozwalających przypuścić, że inna osoba może myśleć czy planować ten krok oraz polskojęzyczne broszurki na ten temat, jak również dane kontaktowe do licznych brytyjskich organizacji, zapewniających wsparcie w sytuacji problemów natury emocjonalnej.

Dominika Styś, polska psychoterapeutka, która była zaangażowana w przeprowadzone badanie na wschodnio-europejskiej społeczności, komentuje:
- Z naszego badania wynika, że temat samobójstwa jest obarczony ogromnym wstydem i strachem, lękamy się mówić otwarcie na ten temat, bojąc się negatywnej oceny społecznej. Tymczasem już zwykła rozmowa z drugą osobą, może bardzo pomóc, łącznie z odwiedzeniem jej od tego tragicznego kroku.

Obok rozpoczętej właśnie kampanii STOPSuicide, wśród polskojęzycznej społeczności została uruchomiona również przy udziale CPSL Mind oraz Cambridgeshire County Council, Peterborough City Council oraz lokalnego oddziału NHS, równolegle druga kampania informacyjna Now We're Talking, której celem jest zachcenie polskiej społeczności o zadbanie o równowagę psychiczną. Więcej informacji na ten temat, a szczególnie, jak zadbać o siebie, swoje emocje i myśli, można znaleźć w serwisie www.keep-your-head.com/now.

Artykuł nadesłany do publikacji

mysli samobojcze peterborough pomoc 3

mysli samobojcze peterborough pomoc 2

mysli samobojcze peterborough pomoc 2

zdrowie psychiczne polacy peterborough

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:

 

aston knight 273x231
CPC 35H UPRAWNIENIA – KURSY I SZKOLENIA CPC 35H TRENING  UK – 7H – 35 GODZIN LICENCJA CPC – GWARANCJA NAJNIŻSZYCH CEN !!!
ABC